Nymburk slaví v EuroCupu druhé vítězství

Basketbalisté Nymburka vyhráli v EuroCupu nad Bambergem 71:66 a dostali se po třetím kole do čela skupiny "H", kde mají stejně bodů jako německý tým a italská Biella. Ta porazila lotyšský Ventspils 80:54.

Nymburský Philip Ricci (vpravo) při obraně Eltona Browna z Bambergu.

Nymburský Philip Ricci (vpravo) při obraně Eltona Browna z Bambergu. | Zdroj: ČTK

Nymburk se dostal v průběhu první čtvrtiny do vedení 12:10, to ale byl na dlouhou dobu jejich jediný náskok v zápase. Hosté totiž zejména záslouhou tříbodových pokusů převážili skóre na svoji stranu a až do konce třetího dějství si drželi nadějné vedení. V poslední čtvrtině ovšem domácí předvedli výborný výkon a nakonec dokázali německého soupeře zlomit a zvítězit.

00:00 / 00:00

Zápas z pohledu reportéra Pavla Petra

Evropský pohár basketbalistů, 3. kolo skupiny H:

ČEZ Nymburk - Brose Baskets Bamberg 71:66 (14:21, 32:41, 53:59)

Nejvíce bodů: Benda a Ricci po 12, Hannavan a Lee po 11 - Suput a Wyrick po 10, Jacobsen 9. Rozhodčí: Martin (Šp.), Bissang (Fr.), Perea (Šp.). Fauly: 21:23. Trestné hody: 22/14 - 15/11. Trojky: 5:11. Diváci: 5248.

Lauretana Biella - Ventspils 80:54 (46:21)

Pavel Petr, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít