Nymburk startuje proti Petrohradu boj o eurocupové Final Four

Ruský týden. I tak by se dal nazvat momentální program nymburských basketbalistů. Ti v sobotu zakončili své vystoupení ve VTB lize výhrou nad Krasnojarskem 86:77, dnes je pak čeká eurocupový duel proti Petrohradu. Srovnávat oba zápasy je ale jako postavit na startovní čáru trabant s formulí jedna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka v eurocupovém utkání s Rigou (Chester Tre Simmons, Radek Nečas, Petr Benda) | Foto: David Kubíček

Ne snad že by Krasnojarsk v pozici ono trabantu byl slabým soupeřem, to ani náhodou. Hlavní rozdíl je ale v důležitosti obou duelů. Zatímco v letošní rozlučce s VTB ligou proti Krasnojarsku nešlo ani jednomu týmu o změnu pořadí v konečné tabulce, v eurocupovém duelu proti petrohradskému Spartaku půjde o mnohem více.

„Těším se na to hodně, bude to dvojzápas a otevřený boj. Doufám, že my budeme tahat za delší konec a že už v prvním zápase si vytvoříme pro odvetu dobré skóre. Prostě že vyhrajeme a pojedeme do Petrohradu psychicky nahoře,“ poukazuje nymburský pivot Radek Nečas na to, že v úvodním duelu s Petrohradem půjde nejen o to kdo vyhraje, ale také o kolik.

Ve hře je totiž postup do Final Four Eurocupu, kam projde ten z dvojice, který bude mít z obou střetnutí lepší bodový součet. Nymburští se s Petrohradem velice dobře znají právě z mezinárodní VTB ligy, kde druhým tým své skupiny dokázali už také porazit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nymburští basketbalisté si chtějí vyšlápnout na další ruský celek. Přes Petrohrad chtějí projít do Final Four Eurocupu

„Podle mě je Petrohrad jedním z nejlepších evropských týmů vůbec. Má vynikající sestavu, skvělé pivoty. My ale musíme využít domácího prostředí a energii z publika převést na palubovku. Jedině tak můžeme být úspěšní,“ je si vědom americký rozehrávač Středočechů Eugene Lawrence.

Domácí fanoušků basketbalu přitom Nymburk už dokázal díky ruskému soupeři nedávno hodně namlsat. To když také v pardubické ČEZ Aréně porazil hvězdné CSKA Moskva. Tedy tým, který právě ve skupině VTB ligy skončil jako jediný před Petrohradem.

„Myslím, že jsme fanouškům dali dobrý důvod pro to, aby třeba teď v pondělí přišli zase a vytvořili kulisu adekvátní tomu, jaký se hraje zápas,“ doufá před večerní basketbalovou bitvou Radek Nečas.

Pokud chcete být také její součástí, a napomoci tak Nymburku k historickému úspěchu, zapište si, že duel začíná v pardubické ČEZ Aréně v 19 hodin.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme