Nymburk v Eurocupu znovu vyhrál a má postup na dosah

Basketbalisté Nymburka potvrdili, že se jim letos v Eurocupu daří. Ve skupině zvítězili i své třetí utkání, litevský Rudupis Prienai porazili na jeho palubovce 91:79. Za určitých okolností ze zbývajících tří zápasů, z nichž dva odehrají doma, nemusejí vyhrát ani jeden a stejně postoupí do osmifinále soutěže.

Mistrovský tým basketbalistů Nymburka ze sezony 2010-2011

Mistrovský tým basketbalistů Nymburka ze sezony 2010-2011 | Foto: Pavel Kvapilík

Hlavní postavou duelu byl pivot Středočechů Petr Benda, který zaznamenal 22 bodů, pět doskoků a tři bloky. Podstatný byl jeho příspěvek především v úvodních minutách, kdy hosté získali desetibodový náskok, které Litevci po celé utkání stahovali, ale zlikvidovat ho nedokázali.

V polovině druhé čtvrtiny se Rudupis dostal na rozdíl dvou bodů, to ovšem bylo jeho maximum. V závěru třetí desetiminutovky ještě snížili na 65:68, jenže následujících patnáct bodů získal český mistr, a bylo tak rozhodnuto.

Kromě Bendy se blýskli ještě Američan Wilson, autor 13 bodů a devíti doskoků, nebo Pavel Pumprla, který na tom byl pouze o jeden bod hůře.

Další utkání v Eurocupu sehraje Nymburk znovu proti Prienai, tentokrát na své palubovce.

Rudupis Prienai - ČEZ Nymburk 79:91 (15:24, 44:52, 63:68)
Nejvíce bodů: Zelionis 18, Juskevičius 15, Orelik a Salenga po 11 - Benda 22, Simmons 18, Wilson 13, Pumprla a Abrams po 12. Rozhodčí: Jersan (Slovin.), Šulga (Ukr.), Cici (Alb.). Trestné hody: 34/27 - 11/8. Fauly: 18:27. Trojky: 8:7. Diváci: 800.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít