Nymburk vstoupil do Eurocupu vítězstvím v Soluni

Zatímco ve VTB lize se basketbalistům Nymburka příliš nedaří, v Evropském poháru ULEB slavili výhru hned v prvním utkání. Na palubovce Arisu Soluň zvítězili Středočeši 64:55.

Mistrovský tým basketbalistů Nymburka ze sezony 2010-2011

Mistrovský tým basketbalistů Nymburka ze sezony 2010-2011 | Foto: Pavel Kvapilík

Úřadující čeští šampioni si po celé utkání drželi od řeckého soupeře mírný bodový odstup, který získali už v úvodu. Děkovat mohli především Pavlu Pumprlovi, jenž během prvních pěti minut nastřádal devět bodů.

Rozhodující částí se pak ukázala být třetí čtvrtina, v níž získal Nymburk náskok patnácti bodů. Ten se do konce zápasů smrsknul už jen na devět bodů.

Další střetnutí v Eurocupu čeká středočeský tým příští úterý v Pardubicích proti nizozemskému Groningenu.

Aris Soluň - ČEZ Nymburk 55:64 (15:23, 31:37, 37:52)
Nejvíce bodů: Mavraides, Davis a James po 14 - Pumprla 15, Simmons a Wilson po 12. Rozhodčí: Biricik (Tur.), Obradovič (Bosna), Esteron (Izr.). Fauly: 21:18. Trestné hody: 22/15 - 10/7. Trojky: 4:5. Diváci: 1500.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít