Nymburk zahájil finále NBL výhrou, Děčín porazil o 5 bodů

Velmi těsným dramatem začal souboj o titul v Národní basketbalové lize. Děčín byl favorizovanému Nymburku na jeho palubovce vyrovnaným soupeřem a Středočeši zvítězili v prvním zápase série 69:64.

Darius Washington z Nymburka (uprostřed) a Tomáš Vyoral z Děčína (vpravo) v prvním utkání finále play off ligy basketbalistů Nymburk - Děčín | Zdroj: ČTK

„V utkání jsme byli furt vepředu, měli jsme více ze hry. 64 bodů v obraně není špatné, i když pár chyb tam bylo. Pokud na výkon v obranné polovině navážeme v pondělí, věřím, že i v Děčíně vyhrajeme,“ řekl po zápase domácí pivot Petr Benda.

Nymburk je obrovským favoritem série, vyhrál posledních 11 ročníků, zatímco Děčín je ve finále vůbec poprvé. Diváci ve středočeské hale ale viděli vyrovnaný souboj: Po první čtvrtině byl stav vyrovnaný 16:16, o poločase vedli domácí 35:32.

Nadšeně hrající hosté ale zápas dorovnali a ve třetí čtvrtině se díky tvrdé obraně a výborně hrajícímu Pavlu Bosákovi dostali do těsného vedení.

Rozhodující část hry ale ovládl obhajující mistr. Několik minut před koncem před koncem si vypracoval až 10bodový náskok, děčínský Vyoral sice snížil na rozdíl jediného bodu, ale v samém závěru na sebe vzal odpovědnost nejlepší střelec zápasu Chester Simmons a rozhodl o výhře favorita 69:64.

Ke druhému zápasu se finálová série stěhuje na děčínský hokejový stadion, kde se bude hrát v pondělí.

Finále play off ligy basketbalistů - 1. zápas:
Nymburk - Děčín 69:64 (16:16, 35:32, 48:46)
Nejvíce bodů: Simmons 16, Washington a Benda po 12, Welsch 7 - Bosák 14, Jelínek a Landa po 11, Vyoral 10. Fauly: 15:18. Trestné hody: 8/7 - 7/4. Trojky: 6:8. Doskoky: 34:28.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít