Nymburk zvítězil v EuroCupu nad Artland Dragons a živí naděje na postup

Basketbalisté Nymburka porazili v 5. kole EuroCupu na palubovce pražské Tipsport Areny Artland Dragons Quakenbrück 86:70 a prolomili tak sérii čtyř porážek na mezinárodní scéně v řadě. V tabulce skupiny A se český mistr dostal na čtvrté místo právě před svého dnešního soupeře.

Opora basketbalistů Nymburka Chester Simmons a Antonio Graves z Quakenbrücku

Opora basketbalistů Nymburka Chester Simmons a Antonio Graves z Quakenbrücku | Zdroj: ČTK

Nymburské basketbalisty v úvodu zápasu svazovala nervozita a těžko se prosazovali proti důrazné obraně soupeře, sami naopak v defenzívě propadali. Oddechový čas v první čtvrtině ale vrátil domácí tým do hry. Nymburští hráči po něm výrazně zlepšili střelbu a po dvaceti minutách už vedli 43:31.

Po třináctibodové šňůře Artlandu na začátku druhé půle ale o náskok přišli. Středočechy uklidnil až trojku a rychlým protiútokem Vojtěch Hruban. Po dalších přesných tříbodových pokusech si svěřenci Kestutise Kemzury závěr už pohlídali a do tabulky základní skupiny EuroCupu si připsali druhou výhru.

"Do zápasu i do třetí čtvrtiny vlítli hodně energeticky, byli všude a hráli v takovém tempu, které se nedá vydržet po celý zápas, takže pro nás to bylo o tom, abychom přečkali první dvě minuty, pak se chytili a hráli dál," vysvětloval po zápase Vojtěch Hruban.

"V několika posledních zápasech jsme měli herní krizi a potřebovali jsme tak nejen vyhrát, ale mít i dobrý pocit z předvedené hry, což si myslím, že po dnešku můžeme mít," hodnotil Jiří Welsch.

Český mistr se po důležitém vítězství vrátil do boje o postup ze skupiny A. Na třetí Ostende momentálně ztrácí jedinou výhru a v příštím kole přivítá belgického soka doma. Naopak Quakenbrück bude mít s jediným vítězstvím boj o postup již hodně těžký.

Evropský pohár basketbalistů - 5. kolo:

Skupina A:

ČEZ Basketball Nymburk - Quakenbrück 86:70 (20:23, 43:31, 54:48)

Nejvíce bodů:
Page 22, Hruban 16, R. Rančík 14, Simmons 13 - Wenzl a Thomas po 16, Holston 12. Rozhodčí: Gkontas (Řec.), Obrkněževič (Srb.), Radojkovič (Chorv.). Fauly: 19:19. Trestné hody: 9/7 - 18/15. Trojky: 11:5.