Nymburk zvládl souboj s Prienaiem o první místo na jedničku

Na jedničku, a možná i s hvězdičkou, zvládli včera basketbalisté Nymburka jeden z klíčových zápasů letošního ročníku Euro Cupu. Na domácí palubovce porazili v utkání základní skupiny litevský Prienai 90:66. Se stejným soupeřem přitom před týdnem prohráli rozdílem osmnácti bodů.

Utkání 4. kola skupiny A basketbalového Evropského poháru ULEB ČEZ Basketball Nymburk - BC Prienai 28. listopadu v Pardubicích. Zleva Gintaras Kadžiulis z celku Prienai a nymburský Vojtěch Hruban. | Zdroj: ČTK

Ani úvod odvetného eurocupového duelu se Nymburku příliš nepovedl, Prienai měl celou první čtvrtinu navrch, když se mu dařilo ničit devítinásobného českého mistra svou nejsilnější zbraní, totiž střelbou za tři body.

V poločase už to ale byli domácí, kdo měl vedení na své straně, a podepsala se na tom zejména týmová hra, která Nymburku v týden starém utkání v Litvě chyběla.

00:00 / 00:00

Vítězství nad Prienaiem přiblížilo Nymburk k postupu do další fáze Eurocupu

„Samozřejmě, že chceme vyhrát každý zápas a rozdíl byl v tom, že jsme hráli velmi agresivně v obraně. Dařily se nám i rychlé protiútoky, dali jsme i nějakou tu trojku něco jsme doskočili. A nedovolili jsme jim, aby hráli svůj styl hry jako v Litvě, to je pro nás velmi důležité,“ vypočítává další pozitiva slovenský křídelník ve službách Nymburka Radoslav Rančík.

Nymburk před zápasem dobře věděl, že pokud chce vyhrát souboj o první místo ve skupině A, musí nad Prienaiem vyhrát o devatenáct a více bodů. Takové myšlenky si ale podle Rančíka hráči připustili až v poslední čtvrtině, kdy už měli dostatečný náskok.

„Možná to někde vzadu v hlavě bylo, ale bylo třeba se koncentrovat na každou pozici v každé čtvrtině, což jsme taky udělali. Myslím, že kluci se nedívali na to, že potřebujeme vyhrát o určitý počet bodů, to jsme si řekli až ke konci, ale před zápasem a v jeho průběhu ne.“

Vysoké vítězství nad celkem, který je až na jednu výjimku tvořen výlučně litevskými hráči, neznamená pro Nymburk jen pozici lídra ve skupině, ale také výrazný krok směrem k postupu do jarní fáze Euro Cupu. Středočechy čekají v základní skupině ještě dva zápasy, k jistotě postupu potřebují alespoň jeden z nich vyhrát.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít