Nymburku vstoupil do osmifinále Euro Cupu prohrou

Basketbalisté ČEZ Nymburk prohráli na úvod osmifinálové skupiny Euro Cupu na domácí palubovce s Crvenou Zvezdou Bělehrad 60:65.

Petr Benda a Vladimír Štimac

Petr Benda a Vladimír Štimac | Zdroj: ČTK

ČEZ Nymburk - Crvena Zvezda Bělehrad 60:65 (19:19, 41:36, 49:52)

Hostující tým vyrukoval na českého mistra s celoplošným presingem. Nymburk se ale dokázal zejména v první polovině vyrovnat s agresivní hrou soupeře a po vyrovnané první čtvrtině si vypracoval ve druhé deseti minutovce pěti bodový náskok.

Jenže vstup do třetí čtvrtiny Středočechům vůbec nevyšel a soupeř nejen, že vyrovnal, dostal se i dovedení. Domácí sice v závěrečné části srovnali skóre a mohli se dostat i do vedení. Nepřesná střelba jim však opět sebral vítr z plachet. Nakonec podlehli Bělehradu 60:65.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Pavla Petra

Nejvíce bodů: Benda 14, Lewis 11, Lenzly a Slezák 7 - Taylor 19, Keselj 11, Stimač 10. Rozhodčí: Drabikovskij, Šulga (oba Ukr.), Kalpakas (Švéd.). Fauly: 22:19. Pět chyb: 40. Lenzly. Trestné hody: 11/9 - 22/13. Trojky: 3:6. Diváci: 6328.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít