Nymburské basketbalisty čeká další nabitá sezona, budou opět hrát NBL i VTB ligu

Basketbalisté devítinásobného českého šampiona z Nymburka si teď sice užívají zaslouženou dovolenou, ale zástupci jejich klubu už se už připravují na další náročnou sezonu. Nymburk totiž bude opět hrát jak domácí soutěž, VTB ligu tak i evropské poháry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick) | Foto: David Kubíček

Letos Středočeši nastoupili ve všech soutěžích k 85. zápasům a to je pořádná porce. Pro porovnání - o tři zápasy méně odehrají basketbalisté v zámořské NBA v základní části regulérní sezony. Ale ani tak nikoho v Nymburce nenapadalo, že by třeba opustili VTB ligu. I když nadnárodní regionální soutěž dlouho nemohla najít společnou řeč s prestižnější Euroligou. Ta dlouho nechtěla přistoupit na to, aby její účastníci mohli účinkovat i v Evropských pohárech.

„Tenhle problém se vyřešil na final four Eurocupu, kdy se setkal prezidnet VTB ligy Sergej Ivanov s ředitelem Euroligy Bertomem a domluvili se, že Euroliga bude východoevropskou ligu brát jako svoji součást," říká nymburský manažer pro mezinárodní soutěže Ondřej Šimeček, který klub zastupoval na zasedání výkonného výboru VTB ligy v moskevském hotelu Prezident.

Nejdůležitějším bodem schůzky byla akceptace vyjednané smlouvy tak, jak ji připravilo vedení Euroligy. Všichni zúčastnění ji jednomyslně schválili a tak se mohlo přikročit k hlasování o konkrétnější podobě nového ročníku soutěže sdružující přední celky severní, střední a východní Evropy. Herní systém totiž dozná oproti loňsku několika změn.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nymburk bude hrát VTB ligu i příští rok

„Přibudou dva účastníci. To znamená, že se budou hrát dvě skupiny po deseti týmech. Bude se měnit i její formát v tom smyslu, že se bude hrát už osmifinále. Naopak zrušilo se final four, které nahradí klasické play off," prozrazuje Šimeček. Jedním dechem ale ubezpečuje, že český basketbalový fanoušek se nemusí obávat neúčasti nejlepšího tuzemského týmu v domácí NBL.

„Jednou z podmínek Euroligy, aby přijala dohodu s VTB ligou, bylo právě to, aby se všechny týmy účastnily domácích soutěží. Už je jí jedno v jaké fázi se do soutěže připojí. Jestli v základní části, nadstavbě nebo play off, to už Euroliga nechává na VTB lize a ta na národních soutěžích," říká Ondřej Šimeček a dodává:

„Určitě chceme být součástí české ligy, tedy Mattoni NBL. Chceme se setkávat s českými soupeři. Naším plánem je hrát domácí soutěž od začátku základní části."

Jedinou nezodpovězenou otázkou tak už v Nymburce zůstává - s jakým kádrem se v další sezoně bude s konkurencí prát. Předpokládá se totiž generační obměna, jde jen o to, jestli rychlá a radikální nebo postupná. Kabinu opustí takřka jistě Američan Tre Simmons a Brit Mike Lenzly. Své smlouvy naopak prodloužili Radek Nečas a Adrian Abrams. Jedinou zatím známou posilou je reprezentační pivot z Děčína - Pavel Houška.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme