Nymburský Nečas litoval neproměněných šestek

Basketbalisté Nymburka si mohli definitivně zajistit postup mezi nejlepších osm celků Eurocupu. Potřebovali k tomu jediné - porazit v domácím utkání lotyšský celek VEF Riga. Jenomže to se jim navzdory skvělému výkonu nepovedlo, soupeři podlehli 80:84 v prodloužení a postup do elitní osmičky už teď nemají ve svých rukou.

Radek Nečas (vlevo) útočí během utkání Nymburk - VEF Riga | Foto: David Kubíček

"Rozhodlo to, že jsme neproměňovali trestné hody. Nedali jsme jich požehnaně. Kdybychom je proměňovali, nemuselo k té koncovce dojít. Bohužel to tak nebylo a konec pro nás nebyl šťastný," zhodnotil utkání křídelník Nymburka Radek Nečas.

Basketbalisté Nymburka budou muset o čtvrtfinále Eurocupu ještě bojovat

V prvním poločase jste měli až jedenáctibodový náskok, vypadalo to, že jste v obrovské psychické i střelecké pohodě, na začátku druhého poločasu se ale náskok rozplynul. Co se tam stalo? Přestali jste se soustředit?

Nebyli jsme dostatečně agresivní. Kromě toho jsme chtěli běhat do protiútoku a dávat si pozor na jejich střelce. Řešili jsme špatně obranu, neprováděli jsme nic z toho, co jsem řekl. Soupeř se chytil, dal jednoduché body zpod koše, nějaké trojky a stav se srovnal. Pak už jen každý chvilku tahal pilku a my jsme bohužel zatáhli pozdě a ten zápas jsme prohráli.

00:00 / 00:00

Rozhovor Terezy Jelínkové s Radkem Nečasem

Jací byli Lotyši soupeř? Oproti prvnímu utkání obměnili sestavu - bylo to znát na palubovce?

Měli další hráče do rotace, je to kvalitní celek, takže jim to určitě pomohlo. Já jsem v Rize nebyl, takže nevím, čím je tam zlomili. Tentokrát jsme nebyli dostatečně agresivní po těch 45 minut, co zápas trval.

Rozhodil vás ten moment v závěru základní hrací doby, kdy jste o čtyři body vedli, ale dostali jste trest za nesportovní faul a Riga díky tomu vyrovnala?

Samozřejmě nás to rozhodilo, ale nechtěli jsme se na to soustředit, protože jsme měli ještě poslední útok. Vyřešili jsme to tak, jak jsme to vyřešili... Bohužel nám nebyly rozhodcovské hvězdy nakloněni a zápas se odvíjel trošku jiným směrem, než jsme chtěli. Pak už ten závěr spíš byl o tom, kolik faulů nasbíráme. V prvním poločase jsme fauly neměli, na začátku druhé půle bylo znát, že rozhodčí to chtějí dopískat tak, aby si jedna strana nestěžovala. Bylo to na úkor basketu, na úkor naší hry.

Šlo vám o jistotu postupu mezi osm nejlepších celků Eurocupu, tu jistotu teď nemáte, ale pořád ještě postoupit můžete - záleží ale i na zápase v Rize, která hraje s Valencií...

V prvé řadě se musíme soustředit na náš zápas v Gravelines, oni určitě nebudou chtít odcházet z osmifinále bez výhry, takže se na domácí palubovce budou chtít rozloučit vítězstvím. My můžeme být trošku nalomeni po tomhle zápase, ale musíme na to zapomenout. Do úterka je daleko, takže v prvé řadě musíme vyhrát v Gravelines a pak už se můžeme jen podívat na výsledek Riga - Valencie.

Pokud byste postoupili, asi by vás čekal Spartak Petrohrad, suverén skupiny K, což by byl asi těžký soupeř.

Já bych radši nepředbíhal. Doufal jsem a pevně věřil tomu, že ten postup potvrdíme dnes a že zápas v Gravelinsu si "užijeme". Bohužel se tak nestalo, takže já bych nepředjímal. Teď nás čeká Prostějov, v úterý Gravelines a pak se můžeme bavit dál.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít