Nymburští basketbalisté bojují o diváky, některé zápasy tak budou hrát v Praze

Až devadesát zápasů za sezónu sehrají basketbalisté ČEZ Nymburk. Vedle Mattoni NBL startuje devítinásobný český šampion pravidelně v Euro Cupu a také ve VTB lize. S velkou porcí zápasů je spojený pochopitelně i boj o diváka. Toho přilákat do hlediště není jednoduché, a tak Nymburští bojují s menším fanouškovským zájmem. Projeví se to také v utkání VTB ligy proti CSKA Moskva, které čeká Středočechy tuto neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finálový zápas Českého poháru v basketbalu mužů ČEZ Basketball Nymburk - BK JIP Pardubice 8. února v Liberci. Jiří Welsch (vpravo) z Nymburka a Corey Muirhead z Pardubic. | Zdroj: ČTK

V předprodeji na zajímavý duel mezinárodní VTB ligy proti CSKA zmizelo přes tři tisíce vstupenek. O2 Aréna tak rozhodně nebude vyprodaná. Předpokládá se, že v ochozech stadionu bude během utkání okolo pěti tisícovek fanoušků.

„Naše přání, aby byla plná hala, tedy 7 tisíc diváků pro které to bude otevřené, se asi bohužel nesplní. Na druhou stranu, my v tuto chvíli nedokážeme odhadnout, jaký bude přímý prodej v aréně,“ uvedl Rudolf Šimeček, generální manažer ČEZ Basketbal Nymburk.

V předzápasovém programu figuruje duel juniorské reprezentace do devatenácti let. Mladíci se rovněž utkají s moskevským CSKA. Nedělní program tak má být testem zájmu Pražanů o kvalitní basketbal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rudolf Šimeček mluví o nízkém diváckém zájmu o nymburský basketbal

„Tak jako si to federace testuje na Mistrovství světa devatenáctek, my si testujeme, jakým způsobem přijme pražské publikum špičkový basketbal v Praze,“ říká Šimeček.

Basketbal diváky netáhne

Přilákat diváky do hlediště dnes není vůbec jednoduché. Zájem fanoušků ovlivňuje řada faktorů. Nymburští basketbalisté v posledních sezónách využívali ČEZ Arénu v Pardubicích, a především v letošním roce se museli smířit s diváckým poklesem.

„Zájem opadnul, navíc v letošní sezóně nehrajeme dobře. Druhá věc je, že publikum v Pardubicích je převážně hokejové. Skoro všichni teď chodí na hokej. Ta počáteční euforie, když jsme tam začali hrát, to bylo něco jiného. To na nás byli všichni zvědaví, teď to samozřejmě kleslo,“ uvádí důvody nízké návštěvnosti generální manažer basketbalového Nymburka.

Skutečnost je ovšem taková, že návštěvy klesají v celé Evropě, dokonce také v Eurolize. Nepříliš velký zájem o nymburský basketbal souvisí pochopitelně i s ekonomickou situací. V Pardubicích je navíc velká sportovní konkurence.

Jiří Welsch z Nymburka se snaží prosadit přes obranu hostů z Rigy | Foto: ČTK

„Kromě nás je tam ještě pardubický basket, což je další faktor. Takže z časového i finančního hlediska to pro diváky není jednoduché. I když, naše vstupné je, myslím si, velice nízké. Ale když si potom fanoušek musí zaplatit dvakrát nebo třikrát týdně ten vstup a občerstvení, tak už mu to leze do peněz. Takže bohužel radši zůstanou třeba doma u televize," podotýká Šimeček.

Od příští sezony se bude hrát v Praze

Od příštího ročníku by tak basketbalisté Nymburka měli hrát některé své zápasy v Praze. Vedení klubu říká, že vše souvisí se vstupem silného partnera do klubu.

„Je tam sportovní holding, se kterým se počítá pro spolupráci. Má pronajatou Tipsport arenu. Určitě se tam bude v příští sezoně hrát, ale ještě nejsme schopni určit počet zápasů, protože to budeme muset ladit s hokejovými kluby, se Lvem a se Spartou."

„Budeme tam hrát. Ale už teď víme, že se tam nedostaneme se všemi zápasy, takže časové kolize tam budou. V takovém případě se to bude řešit tak, že budeme hrát tady v Nymburce,“ říká na závěr Rudolf Šimeček.

Pavel Petr, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme