Nymburští basketbalisté na CSKA nestačili. Podlehli mu o 20 bodů

Hráči Nymburka nedokázali v dnešním utkání VTB ligy zastavit moskevský tým CSKA, když mu podlehli v poměru 66:86, a připsali si tak pátou prohru v ruské soutěži. O vývoji zápasu rozhodla první čtvrtina. V ní hráči nejbohatšího evropského basketbalového týmu dominovali, vytvořili si dvojciferný náskok, který pak drželi až do závěrečné sirény.

Porážce českého týmu proti favoritům z Moskvy nezabránil ani Jiří Welsh

Porážce českého týmu proti favoritům z Moskvy nezabránil ani Jiří Welsh | Zdroj: ČTK

Nymburští byli již před zápasem, jenž se hrál v pražské hale na Královce, považováni za outsidery a to i na základě předchozího měření sil s CSKA, které skončilo vysokou prohrou Středočechů o více než 50 bodů.

V dnešním zápase se však hráčům Nymburka vedlo o poznání lépe, i když tomu úvod nenasvědčoval. Po nepovedené první třetině ale hráči českého klubu částečně vyrovnali hru a ve třetím dějství dokonce nastříleli o jeden bod více než Moskevští.

Nutno ovšem podotknout, že CSKA ve druhé polovině spíš jen kontrolovalo vývoj hry, než aby za každou cenu zvyšovalo rozdíl ve skóre. O tom svědčí i skutečnost, že se hráči ruského klubu dopustili minimálního počtu ztrát.

Nejlepším střelcem Nymburka byl s 18 body Kubánec Howard Sant-Roos, zatímco v dresu CSKA se v tomto ohledu nejvíce činil Francouz Nando de Colo, jenž zaznamenal 22 bodů.

Další zápas čeká basketbalisty Nymburka až po Novém roce, kdy se 3. ledna střetnou, opět v rámci VTB ligy, s ruským klubem Chimki Moskva.

Basketbalová VTB liga:

Nymburk - CSKA Moskva 66:86 (15:28, 26:52, 46:71)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 18, Dixon a Benda po 10, Randle a De Zeeuw po 8 - De Colo 22, Higgins 17, Fridzon 9, Freeland 7. Fauly: 32:27. Trestné hody: 27/16 - 36/22. Trojky: 2:6. Doskoky: 35:48.

Nymburk se dočkal dílčího úspěchu, když vyhrál třetí čtvrtinu 20:19. Po ní je stav zápasu 46:71.