Nymburští basketbalisté s přehledem ovládli první zápas další fáze Europe Cupu

Po postupu ze základní skupiny evropského Europe Cupu nastoupili basketbalisté Nymburka dnes v podvečer k zápasu proti lotyšskému Ventspilsu. Po drobném zaváhání, kdy Nymbuřští prohráli první čtvrtinu, se domácí zvedli a nakonec ovládli celý zápas 88:64.

Nejlepší nymburský střelec Chasson Randle v souboji pod košem během zápasu s lotyšským Ventspilsem | Zdroj: ČTK

Se zdravým sebevědomím a pěti po sobě jdoucími výhrami vstupovali dnes hráči Nymburka na palubovku. Ve čtyřčlenné skupině, ze které postupují dva nejlepší, je klíčové vyhrávat zápasy na domácím hřišti. A to se Nymburku dnes povedlo.

„Každý víme, že v takové skupině musíme doma vždycky uhrát vítězství, abychom ještě postoupili a pokud chceme jít dál,“ věděl před zápasem jediný pamětník prvního společného duelu obou týmů Petr Benda.

Ale Lotyši v první čtvrtině ukázali, že rozhodně nepřijeli do středočeského města prohrát. Byli to právě oni, kdo působil na hřišti sebevědomě a i díky mizerné nymburské střelbě ovládli první část 16:15.

Domácí však nastoupili do druhé čtvrtiny jako vyměněni. Začalo se jim střelecky dařit a postupem času dostávali zápas pod svou kontrolu. To se projevilo i na skóre. Na konci prvního poločasu svítilo na tabuli skóre 47:30.

Ve zbytku utkání potvrdil Nymburk roli favorita a svůj náskok stále navyšoval. Po vysoké výhře o 24 bodů tak udělali domácí první výrazný krok k postupu do vyřazovací fáze soutěže.

Výsledek zápasu Europe Cupu:

Nymburk - Ventspils 88:64(15:16, 47:30, 67:48)

Nejvíce bodů: Randle 19, De Zeeuw 18, Dixon 16, Sant-Roos 15 - Janicenoks 13, Mitchell 12, Wiggins 10. Fauly: 21:24. Trestné hody: 18/17 - 20/15. Trojky: 9:9. Doskoky: 44:35.