Nymburští basketbalisté si připsali druhou výhru ve VTB lize

Basketbalisté českého mistra z Nymburka otočili nepříznivý vývoj utkání VTB ligy na domácí palubovce s litevským celkem Neptunas Klajpeda. Vítězství 84:78 se zrodilo především ve třetí čtvrtině, kterou Středočeši vyhráli o 13 bodů. Ve své skupině tak Středočechům patří po čtyřech zápasech sedmá příčka.

Basketbal Nymburk. Ilustrační foto

Basketbal Nymburk. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Kouči Ginzburgovi scházel dosavadní nejlepší nymburský střelec v soutěži AJ Abrams a zpočátku to bylo na výkonu znát. Několik neproměněných střeleckých pokusů a výborně hrající Gailius, autor 24 bodů, stáli za sedmibodovým mankem.

Pak se ovšem rozehrál Palyza a konto hostů zatížil celkově 18 body. Byl to právě on a zkušené duo nejnovějších posil Rančík a Welsch, kteří měli největší podíl na obratu skóre na přelomu poločasů. Vedení už si devítinásobný mistr NBL vzít nenechal.

Největší náskok si Nymburk vypracoval osmnáctibodový. V závěru ale přišlo uspokojení a Klajpeda se dotáhla pět minut před koncem na pouhé čtyři body. Domácí dotáhl v koncovce utkání ke druhé výhře v letošním ročníku VTB ligy rozehrávač Pavkovič, který celkově nasbíral 15 bodů.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít