Nymburští basketbalisté vstoupili do EuroCupu vítězně

Devítinásobní čeští mistři vykročili za dalším úspěchem v EuroCupu. Ve svém úvodním duelu nového ročníku porazili v Pardubicích Budivelnik Kyjev po dobrém výkonu 91:78.

Nymburská opora Radoslav Rančík hájí míč před dvojicí kyjevských hráčů

Nymburská opora Radoslav Rančík hájí míč před dvojicí kyjevských hráčů | Zdroj: ČTK

Úvod utkání Nymburku příliš nevyšel, do vedení se poprvé dostal díky zkušenému Jiřímu Welshovi až v šesté minutě. Ještě do poloviny druhé čtvrtiny to byla přetahovaná o každý bod, poté ale domácí nasadili k rozhodujícímu nástupu. Především zásluhou několika tříbodových pokusů šli do šaten s vedením 48:34.

O poločasové pauze se český tým ještě více uklidnil, zkraje třetí čtvrtiny jeho náskok narostl až na dvacet bodů a kolem této hranice se pohyboval až do závěru. V něm hosté své manko přece jen snížili na konečných 13 bodů.

Středočeši hrají EuroCup popáté a jen při své první účasti neprošli základní skupinou, dvakrát navíc uspěli i v osmifinálové fázi a vypadli až ve čtvrtfinále. Podobný úspěch by si rádi zopakovali i letos, nicméně EuroCup je pro ně jen náplastí na absenci v Eurolize, do které se letos ani na třetí pokus nedostali.

ČEZ Basketball Nymburk - Budivelnik Kyjev 91:78 (19:15, 48:34, 74:53)
Nejvíce bodů: Benda 18, Palyza 17, Naymick 9, Welsch, Taylor, Pavkovič a Pomikálek po 8 - Cincadze 14, Gorbenko a Delaney po 9. Rozhodčí: Zamojski (Pol.), Halliko (Est.), Davydov (Rus.). Trestné hody: 9/7 - 21/13. Fauly: 24:20. Trojky: 10:5. Diváci: 2422.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít