Nymburští basketbalisté vyhráli i v Izraeli a vedou eurocupovou skupinu

Basketbalisté Nymburka vyhráli v Eurocupu i druhé utkání základní skupiny tentokrát na palubovce Hapoelu Jeruzalém 86:69. Zpočátku se český mistr dostával do tempa pomaleji, ale nakonec dokráčel k pohodovému vítězství a vede skupinu A bez zaváhání před Kyjevem, který zdolal Prienai 84:57.

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick)

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick) | Foto: David Kubíček

Úvod patřil domácím, protože Středočeši nedokázali bránit ataky Hapoelu a hlavně se jim nedařilo v útoku, první koš dali až po více jak dvou odehraných minutách a to už to bylo 9:2. Zlepšenou hrou a především pod košem se dostali opět do kontaktu.

Do vedení se dostali svěřenci izraelského kouče Ginzburga až ve druhé čtvrtině, které narostlo až na 9 bodů. Těsně před poločasem se obměněný nymburský kádr ale začal dostávat do problémů, což vedlo k výsledku 35:37 z pohledu Nymburka po dvaceti minutách.

Po návratu na palubovku fanoušci udělali nymburským hráčům na ploše ještě větší peklo, se kterým si ovšem věděli, i za přispění trenérů, rady. Vybudovali si opět devítibodový náskok i bez zkušeného Welsche, který měl problémy s fauly, a udržovaly si ho až do 34. minuty. Pak začal úřadovat Hruban a Nymburk vyhrál o 17 bodů.

Eurocup basketbalistů - 2. kolo:

Skupina A:

Hapoel Jeruzalém - ČEZ Basketball Nymburk 69:86 (13:16, 35:37, 55:62)
Nejvíce bodů: Smith 23, Pullen 14, Fells 9 - Hruban 19, Palyza a Rančík po 12, Abrams 11. Rozhodčí: Jungebrand (Fin.), Lovsyn (Slovin.), Baumanis (Lit.). Fauly: 22:22. Trestné hody: 26/15 - 13/9. Trojky: 4:11. Diváci: 1800

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít