Nymburští basketbalisté zvládají boj na třech frontách bravurně

Domácí Mattoni NBL, VTB liga, Eurocup. Co mají všechny tyto soutěže společné? Příznivci basketbalu by s odpovědí nezaváhali ani na vteřinu. Všech těchto soutěží se letos účastní ČEZ Basketball Nymburk. A to více než zdatně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nymburský basketbalista Chester Simmons (vlevo) v souboji s Theeuwkensem z Groningenu | Zdroj: ČTK

Už před startem letošní sezony bylo jasné, že basketbalisty Nymburka čeká několik opravdu náročných měsíců. V domácí Mattoni NBL musí oproti loňské sezoně absolvovat i její základní část, navíc obhajují titul.

Adriatickou ligu vyměnili letos za mnohem náročnější VTB ligu a aby toho náhodou nebylo málo, bojují nymburští basketbalisté ještě s nekvalitnějšími týmy v Eurocupu. Na všech těchto frontách si zatím vedou velmi dobře.

„Musíme být spokojeni, protože v této chvíli si držíme postupové šance do další fáze v obou dvou mezinárodních soutěžích, tedy jak ve VTB lize, tak v Eurocupu. V české lize jsme utrpěli jedinou porážku a jsme na první místě," dokládá řečí statistik někdejší manažer nymburského týmu Jiří Zídek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistrovský Nymburk v letošní sezoně bojuje o úspěchy v Mattoni NBL, VTB lize a Eurocupu. S náročným programem i kvalitními soupeři se zatím vyrovnává skvěle

Zejména účast ve VTB lize prý plní očekávání, která od ní vedení klubu mělo.

„VTB liga je velice kvalitní soutěží, její kvalitu předurčuje to, že v ní hrají i euroligové týmy. Ruské týmy obecně investovaly obrovské peníze do svých kádrů, kvalita tam jednoznačně je. Co se týče ostatních, jsou to nejlepší týmy svých zemí. Asi bych v tuto chvíli dokonce řekl, že VTB liga je kvalitnější než Eurocup," míní Jiří Zídek.

V Eurocupu bojuje Nymburk o postup mezi nejlepších osm celků, ve skupině I si drží druhou pozici za suverénem z Valencie, který zatím vyhrál všechny čtyři zápasy. Nymburk má bilanci dvou vítězství a dvou porážek.

„Další utkání, které hrajeme proti VEF Riga, bude klíčové pro náš postup, byť ze druhého místa. Máme možnost dostat se do poslední osmičky, osud máme naprosto ve svých rukou, a to ještě v zápase doma. Nic lepšího si nemůžeme přát."

Nepodcenit domácí soutěž

Zápasy domácí Mattoni NBL se v porovnání s těmi v mezinárodních soutěžích jeví jako procházka růžovým sadem, ani tak je ale Nymburští nechtějí v žádném případě podcenit.

„Samozřejmě, že tam ta kvalita není taková jako v mezinárodních soutěžích. Ale my jsme po zkušenosti z loňského roku usoudili, že pro českou soutěž je důležité, aby Nymburk startoval v průběhu celé sezony, a proto jsme udělali rozhodnutí, které pro nás není jednoduché z hlediska počtu utkání, která odehrajeme - tedy že budeme hrát základní část, nadstavbu i play-off. Náš kádr je ale široký, proto se dokážeme vyrovnat i s účastí ve třech různých soutěžích."

Označit jednu ze soutěží za prioritní by prý ale byla chyba, protože účast v každé z nich týmu přináší něco pozitivního.

„Z hlediska etablování soutěže a důležitosti v basketbalové Evropě je to Eurocup. VTB liga nás zase drží v rytmu právě pro Eurocup a dává nám možnost konfrontace s těmi nejlepšími týmy v Evropě," říká Jiří Zídek.

Důležité utkání čeká basketbalisty Nymburka už dnes večer, na domácí palubovce hostí od 18 hodin ruského giganta Lokomotiv Kubáň.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme