O lístky na golfový Masters v Augustě se losuje

V americké Augustě začal turnaj Masters. Právě tohle klání špičky světových golfistů oficiálně zahajuje novou sezónu. Pro Američany to není jen záležitost čistě sportovní - ale také společenská a samozřejmě prestižní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golf

Chcete lístky na turnaj Masters? Žádný problém: zažádejte si on-line a třeba budete mezi hrstkou vybraných v loterii. Nebude to ovšem na letošní, ale až na ten příští ročník.


Národní golfový klub v Augustě v Georgii má totiž uzávěrku pro žádosti o nákup velmi omezeného počtu vstupenek asi 9 měsíců před samotným turnajem. Jisté místo mezi diváky mají jen členové a jejich hosté.


Získat klubový odznak není - mírně řečeno - tak úplně nejsnadnější. Děje se tak jedině na pozvání některého ze stávajících asi 300 členů. Je možná vypovídající, že mezi nimi jsou dva nejbohatší Američané - Bill Gates a Warren Buffet .

Přehrát

00:00 / 00:00

O lístky na golfový Masters v Augustě se losuje

Hlavní pozornost na sebe bude na turnaji Masters nepochybně poutat Tiger Woods. Dokázal už se vzpamatovat z osobních problémů a rozvodu způsobeného záletnictvím?

To je otázka, kterou si v Americe kladou zdaleka ne jen zasvěcení fanoušci golfu. Tenhle sport nabral na popularitě hlavně v devadesátých letech. Od roku 2005 sice počet rekračních golfistů mírně klesl. I tak aspoň občas vyrazí s holemi na hřiště kolem 30 milionů Američanů a obecné povědomí a zájem o hru jsou proto velké.

Letos bude určitě zajímat, jestli Američané dokáží aspoň nahlodat v současnosti dominantní postavení Evropanů. V první desítce světového žebříčku je totiž 6 hráčů starého kontinentu a Američané jen tři: Phil Mickelson jako trojka, Tiger Woods sedmička a desítku nejlepších hráčů pak uzavírá Matt Kuchar.

Vít Pohanka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme