O motocyklového závodníka Peška má zájem tým z prestižního seriálu MotoGP

Sedmadvacetiletý český jezdec se možná ukáže v příští sezoně v královské třídě MS motocyklů – Moto GP. Pešek, který už ví jak chutná vítězství v seriálu MS se slabším motocyklem, teď jedná s italským týmem IodaRacing. Oslovili ho sami zástupci tohoto týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod elitní kategorie MotoGP vyhrál ve Velké Británii Jorge Lorenzo | Zdroj: ČTK

S nečekanou nabídkou přišel šéf týmu Giampiero Sacchi. Ten Peška zná z jeho působení v MS motocyklů do 125 ccm. Tehdy český jezdec závodil pod jeho vedením v továrním týmu Derbi.

IodaRacing údajně hledá druhého jezdce k Danilu Petruccimu a s dalším Italem Robrtem Rolfem se vedení stáje se nedohodlo, protože ten se chce věnovat supersportům. Jednání nedopadla úspěšně ani s Australanem Chrisem Vermeulenem.

Lukáš Pešek se v závodě MS představil naposledy v roce 2010. Ve startovní listině MS 2013 jsou prozatím dva čeští zástupci. Jakub Kornfeil pojede ve třídě Moto3 a Karel Abraham bude pokračovat v MotoGP, kde bude mít k dispozici motocykl CRT, tedy o něco slabší stroj oproti továrním motocyklům. Podobně by na tom měl být tým IodaRacing.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme