O olympijskou medaili bude v jezdecké soutěži bojovat i vnučka Alžběty II.

Už beztak solidní bohatství britské královské rodiny se možná za pár týdnů rozmnoží o jeden vzácný kov – medaili z olympijských her v Londýně. Místo v britské nominaci pro jezdecké soutěže si totiž zajistila Zara Phillipsová, vnučka královny Alžběty II. Pokud byste za tím hledali nějaké zákulisní čachry a protekci, jste na omylu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zara Phillipsová s olympijskou pochodní v Cheltenhamu | Foto: Reuters

Koneckonců, Zara to má v rodině. Její matka, princezna Anna, byla členkou britského jezdeckého týmu na olympiádě v Montrealu v roce 1976. Sedlala tam mimochodem koně jménem Goodwill, který patřil Alžbětě II. Otec Zary Phillipsové, kapitán Mark Phillips, pak dokonce vlastní olympijské zlato a stříbro.

Královnina vnučka považovaná dlouho za rebelku, na sebe upozornila už před několika lety a to nejen piercingem v jazyku, ale taky skvělou výkonností v sedle. Na koni Toytown dokonce v roce 2006 vyhrála mistrovství světa a v anketě BBC se stala sportovkyní roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek londýnského zpravodaje ČRo Jiřího Hoška si můžete také poslechnout

Čtyřnohý parťák Toytown přinesl Zaře Phillipsové nejen zatím největší sportovní úspěch kariéry, ale taky smůlu. Kvůli jeho zraněním se vnučka královny a manželka bývalého kapitána anglické ragbyové reprezentace Mika Tindalla, nemohla zúčastnit her v Aténách a Pekingu.

Pokud nový kůň jménem High Kingdom zůstane zdravý, britská reprezentantka s královskou krví jistě na sportovišti v Greenwich Parku nebude do počtu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme