O pódium se pořád dá bojovat, neztrácí na Giru víru cyklista Kreuziger

Cyklisté si dnes odpočinou po dvanáctidenní dřině v kuse na Giro d'Italia. Den volna jim určitě přijde vhod. O víkendu totiž tvrdě pracovali v horských etapách. Jedním z těch, kdo nectil ani nedělní nicnedělání, byl také Roman Kreuziger, pátý muž celkové klasifikace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Astana team rider Roman Kreuziger of the Czech Republic cycles during the fifth stage of the Tour de Romandie cycling race in Crans-Montana April 29, 2012 | Zdroj: Reuters

Oba dva dny si cyklisté pěkně protrpěli. Přejeli šest vrchařských prémií, do posledních metrů bojovali o etapová vítězství. A po oba dny si šel jiný na pódium pro růžový dres celkového lídra. Roman Kreuziger před nedělní etapou uvažoval:

„Etapa je s více kopci, takže může být trošku jiná.“

A byla. Třeba v tom, že ve stoupání na předposlední vrchol táhla ztrácející peloton Kreuzigerova stáj Astana. A do cílového kopce dřeli hned čtyři její cyklisté. Aspoň v úvodu se vyplnila Kreuzigerova slova o tom, že si nástupy soupeřů nemusí hlídat sám.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českým cyklistou Romanem Kreuzigerem natáčel na Giro d´Italia reportér Tomáš Kohout

„Ne, já si myslím, že na to máme lidi, takže to je v pohodě.“

Pak ale atakoval Španěl Joaquim Rodriguez, všem ujel, a i když vítězství daroval uprchlíkovi Rabottinimu, oblékl se pak do růžového dresu.

„Rodriguez je určitě favorit na vítězství, ale ještě je týden před námi. On měl výborný týden na klasice, takže všichni doufají, že mu dojde,“ říkal Roman Kreuziger k výkonu Španěla, který by si mohl podle své přezdívky ‚Purito‘ vykouřit oslavný doutníček. Víkend potvrdil Rodriguezovu sílu, ale i další souvislosti boje na špičce celkového pořadí.

„Pódium určitě není ztracené, dá se o něj bojovat.“

Na třetí místo totiž o dni volna ztrácí pátý Roman Kreuziger mrzkých pět sekund. A víkend v Alpách potvrdil i další skutečnost. Totiž že hory nejsou na jaře moc příznivé, co se počasí týká. Dokládá to i přesný komentář toho, jaká že ta včerejší etapa vlastně byla.

„Rozhodně byla hodně vlhká,“ popsal Roman Kreuziger. A protože pokud zrovna nepršelo, tak lilo…

„Ddoufám, že bude v hotelu sauna, abychom mohli vypotit všechnu tu vodu, co jsme nabrali.“

V tomto směru může být Roman Kreuziger stejně klidný, jako může bojovat o přední příčky. Sauna v luxusním hotelu, kde bydlí, totiž nechybí.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme