O startu basketbalistky Kulichové proti Brazílii se rozhodne těsně před zápasem

České basketbalistky rozehrají světový šampionát v turecké Ankaře večerním zápasem proti Brazílii. Trenér Lubor Blažek řeší před začátkem turnaje hlavně jeden problém. Týká se startu Petry Kulichové, která si doléčuje zraněný kotník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kulichová při individuálním tréninku | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Přítomnost zkušené pivotky v sestavě je pro večerní zápas s Brazílií důležitá. Soupeřky mají největší sílu v podkošovém prostoru a 198 centimetrů vysoká hráčka by tak patřila ke klíčovým postavám českého týmu.

„Vidím to padesát na padesát. V tuhle chvíli se cítím dobře,“ popsala pocity po pátečním večerním tréninku hráčka Besiktase Istanbul. Pokud to bude možné, v zápasové sestavě se objeví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vidím to padesát na padesát, soudí o šanci nastoupit do prvního zápasu na MS basketbalistka Petra Kulichová

„Hrozně si přeju nastoupit a holkám pomoct, soupeř má v týmu vysoké hráčky. Věřím, že bych byla platná, ale když to nepůjde a kotník mě nepustí, tak platná nebudu,“ dodává Kulichová.

Případná výhra může české basketbalistky posunout blíž k osmifinále. Porážka naopak cestu do vyřazovací části šampionátu zkomplikuje.

„Postupně probíhá rekonvalescence hlezna, otok stále trvá, ale stav se zlepšuje a bolesti jsou trochu menší. Teď na Petře pracuje zejména fyzioterapeut a dnešním dnem začínáme i s kondičním trenérem. V podstatě začínáme s větší zátěží,“ uvedl čtyřiadvacet hodin před utkání týmový lékař Vojtěch Havlas.

Situace se podle lékaře vyvíjí příznivě

O startu Petry Kulichové by definitivní rozhodnutí mělo padnout až těsně před začátkem. „Pakliže to jenom trochu půjde, tak samozřejmě nastoupí. Zatím se to vyvíjí relativně příznivě, ale uvidíme, až kotník zatíží trochu víc,“ konstatuje lékař.

Zápas se Spojenými státy odehrála české reprezentace v úterý. Zdá se být téměř nereálné, že už čtyři dny po zranění kotníku by opora národního týmu mohla být k dispozici.

Lékař basketbalové reprezentace Vojtěch Havlas | Foto: Pavel Petr

„Snažíme se pro to od začátku dělat maximum, ke zranění jsme přistoupili aktivně už na palubovce. V následných bezprostředních hodinách začalo intenzivní léčení. Medikamenty, lokální fyzioterapie, fyzikální terapie, měkké techniky i elektroléčba pomáhají při rekonvalescenci a při zmírnění otoku. Nicméně několik dnů je minimální limit pro zapojení se do komplexní zátěže,“ dodává Havlas.

Jestli se Petra Kulichová ve 20:15 v sestavě českého týmu skutečně objeví, se dozvíte i prostřednictvím internetového streamu Český rozhlas Sport, který na webu zpravy.rozhlas.cz a v mobilních aplikacích odvysílá přímý přenos celého zápasu.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme