O triumf v Českém poháru si zahrají házenkáři Frýdku-Místku a Lovosic

Házenkáři Karviné neobhájí vítězství v Českém poháru. V semifinále soutěže totiž prohráli s Lovosicemi 25:27. Ve finále nastoupí severočeské mužstvo proti Frýdku-Místku, který postoupil po výhře 34:28 nad Hranicemi. Utkání o celkové vítězství se hraje v Lovosicích zítra od 16 hodin.

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto)

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Lovosice se dostaly hned v úvodu zápasu do vedení a neustále si udržovaly tří až čtyřbrankový náskok. Ten dokonce zvýšily patnáct minut před koncem na rozdíl osmi branek a vedly nad Karvinou 24:16.

Jenže potom se domácím házenkářům přestalo dařit v útoku a obhájce titulu začal skóre postupně dotahovat. V 57. minutě už to bylo pouze o gól.

Jenže hned o chvíli později dostal karvinský Kružík červenou kartu a hosté neuvěřitelnou stíhací jízdu nedokázali dokončit. Lovosice nakonec vedení s potížemi uhájili a zvítězili 27:25.

Druhým finalistou je Frýdek-Místek. Ten si vybudoval nad Hranicemi v první půli těsný náskok, který dokázal po přestávce postupně navyšovat a zvítězil 34:28.