O účast na olympiádě bojují i pětibojaři, na ME v Anglii musejí být nejvíce osmí

V srpnu začíná sportovcům období, ve kterém odpočítávají rok do olympijských her v Riu a platí to i u pětibojaře Davida Svobody. O účast na sportovním svátku bude s kolegy bojovat na mistrovství Evropy, které začíná dnes v anglickém Bathu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference Sportovec roku 2012, David Svoboda | Foto: Filip Jandourek

Klíčem, jak získat účastnické místo do Ria, je umístění v první osmičce. I proto je šampionátu v Bathu kladena v české reprezentaci taková důležitost.

Naštěstí nejlepší čeští závodníci dokázali vyléčit své zdravotní potíže už na začátku tohoto roku, a tak český tým bude v Anglii závodit v téměř nejsilnějším možném složení včetně olympijského vítěze Davida Svobody nebo letošních mistrů světa ve smíšené štafetě Natálie Dianové a Jana Kufa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moderní pětibojaři včetně olympijského vítěze Davida Svobody vstoupí do boje o hry v Riu, a to na ME v Anglii. Připravil Štěpán Pokorný

Poslední jmenovaný byl zraněný nejpozději, a tak se bál, jestli individuální start na ME absolvuje. Nakonec jeho roztříštěný ukazováček přestal dělat problémy, a i když si to Jan Kuf přiznat nechtěl, i olympiádu vnitřně hodně řešil.

„Přece jenom je to poprvé v životě, kdy mám šanci – nejenom teoretickou, ale i praktickou – kvalifikovat se na olympiádu. Trošku mi to šrotuje, a když se mi to stalo, nebyl jsem z toho úplně nadšený, protože sezona vypadala ze začátku dobře a tohle byla trochu brzda,“ svěřil se Jan Kuf.

Disciplínami moderního pětiboje jsou plavání, jízda na koni, šerm a běh kombinovaný se střelbou.

Teď už je zranění definitivně zažehnáno, a to jako u Jana Kufa, tak Davida Svobody i Natálie Dianové. Nejen oni se představí na evropském šampionátu. Celkem má česká výprava deset sportovců.

Jako první se dnes ve smíšené štafetě představí Eliška Přibylová a Ondřej Svěchota. Program vyvrcholí v sobotu a v neděli individuálními závody mužů a žen.

Štěpán Pokorný, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme