O víkendu se pojedou veslařské Primátorky

Opravdu jen málo sportovních akcí pořádaných v tuzemsku se může pyšnit takovou tradicí, jaká zdobí veslařské Primátorky. O víkendu přivítá hlavní město účastníky už 97. ročníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmiveslice

Zatímco na startu pražských Primátorek bude tentokrát chybět skifařka Mirka Knapková, která po nemoci teprve začíná trénovat, účast na tomto svátku českého veslování si nenechá uniknout Ondřej Synek.

Ten v neděli suverénně vyhrál úvodní závod Světového poháru a takovéhoto vkladu do letošní velmi dlouhé sezóny si umí jaksepatří vážit.
„Tak určitě, protože vloni se mi vůbec nedařilo, nebyl jsem ani jednou na podiu. Teď najednou jsem vyhrál, navíc celkem suverénně, takže jsem nadšený,“ říká před 97. ročníkem Primátorek Ondřej Synek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O víkendu se pojedou veslařské Primátorky

Na vybranou měl - buď vsadit na svoji disciplínu - tedy na závod skifařů nebo doplnit posádku pražské Dukly, jejímž atraktivním soupeřem v závodě osmiveslic bude loď university Cambridge. Zvítězila nakonec varianta číslo jedna.

Pouze na skifu

„Musím plnit také sponzorské povinnosti, takže z tohohle důvodu se nemůžu zúčastnit závodu na osmě a představím se jenom na skifu,“ říká Ondřej Synek a věří, že osma pražské Dukly i bez jeho pomoci dokáže zvítězit.

Vždyť před třemi roky dokázala na této atypické trati, proložené zatáčkou pod Vyšehradem, udolat i úřadující mistry světa z Německa.

„Tak na to se moc těším, protože to pro mě bude poprvé co uvidím tenhle závod ze břehu. Podle mě Dukla obhájí a primátorský štít zůstane v Čechách.“

Znají je

Stejně jako další veslaři Dukly mohl Ondřej Synek nedávno ochutnat jedinečnou atmosféru, která provází prestižní souboj osmiveslic Oxford-Cambridge.

„Protože před tímhle závode se koná největší závod na světě, kde startuje nějakých 400 osem a nějakých 3500 závodníků. Když jsme tam byli, tak jsme měli možnost trénovat s Cambridge. Takže kluci znají jejich kvality a vědí do čeho jdou.“

Ale také pražské Primátorky se mají čím pochlubit a jejich 97. ročník pořádaný tuto sobotu a neděli bude toho jistě dalším důkazem.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme