Obě české deblkanoe postoupily do semifinále OH

V kvalifikaci deblkanoistů na olympijském kanálu se dařilo českým závodníkům. Favorizovaní Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem skončili v kvalifikaci osmí a z překvapivého devátého místa nakonec postoupila nově složená posádka Stanislav Ježek, Vavřinec Hradilek. Do čtvrtečního semifinále postoupilo 10 nejrychlejších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Ježek s Vavřincem Hradilkem během kvalifikační jízdy na OH | Zdroj: ČTK

Ježek s Hradilkem poměrně zariskovali, když do druhé kvalifikační jízdy nenastoupili. „Bylo to moje rozhodnutí, protože zítra jedu svoji hlavní disciplínu,“ uvedl Stanislav Ježek. „Nechával jsem rozhodnutí na ‚Jéžovi‘, já bych asi taky nejel. Ale byl to pro mě fantastický zážitek,“ podělil se s nadšením o své dojmy Vavřinec Hradilek.

Obě české posádky si postup zajistily už v prvním kvalifikačním kole. Příjemně překvapila především dvojice Ježek, Hradilek. Singlkanoista Ježek a kajakář Hradilek se dali dohromady jen kvůli olympijskému závodu a podle jejich slov si to do Londýna jeli jenom zkusit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vavřinec Hradilek se Stanislavem Ježkem příjemně překvapili v soutěži deblkanoistů

Pár společných tréninků jim však stačilo k postupu do semifinále deblkanoistů, které se pojede ve čtvrtek. Dvojnásobní olympijští medailisté Volf se Štěpánkem si pohlídali postup z osmé pozice.

Kvalifikaci vyhráli Francouzi Gauthier Klauss a Mathier Peche. Zhruba půl vteřiny za nimi skončili největší favorité, slovenští bratři Hochschornerovia. Třetí příčku obsadili Hu a Shu z Číny.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme