Obleva zmařila juniorský šampionát v rychlobruslení ve Žďáře nad Sázavou

Obleva dnes zrušila rychlobruslařský šampionát ve Žďáře nad Sázavou. Asi 60 juniorských špiček z celé republiky se mělo na oválu u zimního stadionu utkat o pohár Martiny Sáblíkové. Místo ledu je ale na dráze rybník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslení, Martina Sáblíková, Mistrovství Evropy 2011 v Collalbu | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST GROUP

„No, dneska budete mít asi mokro v botech,“ vítá návštěvu u oválu předseda žďárského bruslařského oddílu Pavel Háslbergr. 333 metrů dlouhý ledový ovál je po oblevě napitý vodou a místo rychlobruslařů, jejichž závod měla sledovat Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem, zeje prázdnotou.

„Měl to být závod o pohár Martiny Sáblíkové a jeho výsledky měly být započítány jako mistrovství České republiky, protože máme dneska závodníky u Petra Nováka, ty, které přepisují juniorské rekordy ve svých světových kategoriích,“ říká Háslbergr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Hana Mikulincová zjišťovala podrobnosti o rychlobruslařském oválu ve Žďáru nad Sázavou

Domácího mistrovského klání se mělo účastnit 60 rychlobruslařů. Počasí zhatilo práci také všem, kdo hladkou ledovou plochu připravovali. Na přípravě se podílí většinou pět až šest lidí, zaměstná je to na několik nocí.

Nejprve jim vydatně pomáhaly i asi jedenáctistupňové mrazy. Jenže těsně před šampionátem nastal prudký zvrat.

„V neděli jsem se tady byl podívat na trénink a led byl nádherný, bylo šest pod nulou, jenže v pondělí večer začaly teploty stoupat a teď nám to uplavalo totálně,“ konstatuje Háslberger.

Už o víkendu by ale měla rtuť teploměru opět klesat. „Ten ovál je v takovém stavu, že sice je z toho rybník, ale na druhou stranu je krásně zalitá hladina, takže stačí jeden až dva dny na to, abychom z toho znovu vytvořili led,“ říká optimisticky Pavel Háslbergr.

V takovém případě jsou organizátoři schopní do 16 hodin opět svolat juniorské závodníky a také zájemce o bruslení z řad veřejnosti.

Hana Mikulincová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme