Obliba headisu v Česku roste. Nejdůležitější jsou správné reakce, tvrdí jeho hráč

Hrají na pingpongovém stole, pálky na stolní tenis ale nepotřebují. Hráči nového sportu headis překonávají síťku pomocí hlavy, kterou odbíjí nafouknutý gumový míč připomínající velikostí ten volejbalový. Tento víkend v Brně soupeřili na prvním oficiálním mistrovství České republiky v této hře.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas v headisu (ilustrační foto)

Zápas v headisu (ilustrační foto) | Foto: CC BY-SA 3.0

„Pravidla této hry jsou velmi podobná stolnímu tenisu. Je tam jedna malá výjimka – v headisu jde zahrát míč naskočením na stůl i z voleje. Po tomto úderu se ovšem nesmí zůstat ležet na stole, hráč se musí jednou částí těla vrátit na zem a pak může znova naskočit a zahrát z voleje. To jsou pak ty nejatraktivnější míče,“ říká předseda asociace headisu ČR Aleš Karásek.

U headisu není největším problémem míč trefit, ale dostat ho poté přes síť. Míč létá skutečně hodně pomalu a lze potvrdit, že rána do hlavy gumovým míčkem nebolí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Headis si na vlastní kůži vyzkoušel i reportér ČRo David Nekvinda

„Na headisu je nejtěžší skloubit prvky všech těch sportů, které spojuje. Hlavičkování, dřepy, naskakování na stůl. Je to také o tom pochopit pravidla a zvyknout si na odraz těch míčků. Úplně nejdůležitější jsou ale podle mě reakce,“ vysvětluje přední hráč headisu Pavel Stejskal.

S nadsázkou lze také dodat, že důležité také je, aby člověk nelpěl na svém účesu, protože ten hraní headisu spolehlivě zničí.

David Nekvinda, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme