Obojživelník Ježek bude soupeře trápit i o ně pečovat

Co myslíte - může být vodní slalomář obojživelníkem? Odpověď zní: Ano. Vizitkou toho je například nejzkušenější a nejúspěšnější český singlkanoista Stanislav Ježek, který při každé velké mezinárodní akci pořádané na domácí trati v Praze-Tróji účinkuje ve dvou rolích - jako závodník a jako organizátor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SP v kanoistice (slalom), Troja 2010 | Foto: Petra Sklenářová

,,Já jsem dopoledne závodník, protože jdu na trénink, potom organizátor. Odpoledne mám zase trénink, tedy opět závodník a poté se opět vracím k práci na přípravě, takže to mám asi půl napůl," říká vyhlášený pohodář, který zpravidla bez problémů zvládá obě svoje role.

S pádlem v ruce dbá o to, aby soupeřům znepříjemnil život, a na břehu se pro změnu stará o to, aby hosté odjinud vzpomínali na svůj pobyt v Praze jen v dobrém. Tak by to - i když třeba podle trochu jiného scénáře - mělo fungovat také v příštím týdnu, kdy se pojede v Tróji finále Světového poháru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obojživelník Ježek bude soupeře trápit i o ně pečovat

Pořadatelské povinnosti jsou při této akci v porovnání s mistrovstvím světa přece jen méně náročné a o to více času teď může věnovat Stanislav Ježek vylaďování formy na trati, na které už absolvoval nespočet tréninkových jízd. Nezdá se však, že by trpěl ponorkovou nemocí.

,,Každý den při tréninku objevuju, co všechno neumím. Ale určitě to je lepší, než na trati v cizině, kde se pětkrát svezete a hned je závod," dí Ježek. V posledních letech se špičkoví vodní slalomáři stále častěji stěhují na umělé kanály, z nichž jeden, nedávno dokončený, si naše reprezentace vyzkoušela před pár dny na předolympijských závodech v Londýně.

Stanislav Ježek tam v silné konkurenci obsadil lichotivé 4. místo. A docela si toho považuje, protože na rozdíl od některých jiných borců si nemyslí, že by klasické přírodní tratě byly náročnější než právě nově budované slalomářské kanály.

,,Jsou specifické tím, že se v nich voda tolik nemění. Voda v nich tekla tisíce let a už si koryto sama upravila ku svým potřebám. Zatímco v kanálu nemá tu svojí cestu ještě probranou, honí se sem tam a podmínky jsou každou chvíli jiné. Z tohoto pohledu je přírodní trať jednoduší," tvrdí Stanislav Ježek jako jedna ze zasloužilých opor naší slalomářské reprezentace.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme