OBRAZEM: Medailisté proti tankům. Sportovci Dukly měli vojenské cvičení

Střelba z útočné pušky, náskok na pancíř, překonání protivníka s tankem, běh po ohňové dráze či házení ručních granátů. Takové disciplíny si čeští olympionici vyzkouší jen zřídkakdy, nebo vůbec. Sportovci z Dukly jsou ale zároveň vojáky z povolání, ve vojenském prostoru Březina tak cvičili třeba kapitán Ondřej Synek, praporčíci Josef Dostál či Vítězslav Veselý nebo nadporučík Jan Štěrba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek je vodní živel, ale v masce se nebojí ani ohně | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Olympionici pod vedením instruktorů Odboru přípravy do zahraničních operací a speciální přípravy ve Vyškově absolvovali nejprve na taktickém průpravném cvičišti boj s tanky a obrněnými vozidly. Po taktické přípravě se přesunuli na střeleckou část, kde v prostoru pěchotní střelnice nacvičovali střelbu z útočné pušky CZ BREN 805, pistole CZ 75 PHANTOM a házení ručních granátů.

Nevynechali ani cvičiště zápalných látek a tamní ohňovou dráhu. Zvlášť se zaměřili na překonávání kontaminovaného prostoru.

Společná fotografie českých olympioniků při výcviku | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme