Oderská mlýnice je poslední zastávka seriálu Kolo pro život

Tento víkend končí seriál závodů bikových závodů Kolo pro život, a to kláním Oderská mlýnice České spořitelny. Jakoby se čeští amatéři v posledních týdnech začali probouzet, asi povzbuzeni vítězstvím Jaroslava Kulhavého na olympijských hrách v Londýně míří na podobné závody po tisících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start závodu Kolo pro život | Foto: Martin Charvát

„ To je úplně neskutečné, co pro českou cyklistiku Jarda Kulhavý dokázal. Pro mě jako bývalého cyklistu je to splněný sen. Byl to pro mě největší závodní zážitek od té doby, co Ján Svorada triumfoval na Champs-Élysées,“ vyjadřuje pocity většiny českých cyklistů někdejší závodník Petr Konečný, v současnosti pořadatel Oderské Mlýnice.

A vypadá to, že zlatá medaile Jaroslava Kulhavého tak trochu popostrčila desítky amatérů k tomu, aby si také zazávodili. Minulý víkend jelo závod ve Valticích přes 2 500 tisíce lidí, a tomu se Petr Konečný snaží ubránit.

„Myslím si, že ve Valticích to bylo způsobené hezkým počasím a burčákem. K nám asi přijede lidí méně. Takových 2000 lidí bychom možná s vypětím všech sil zvládli.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Bikové závody amatérů přivítá i Oderská mlýnice

Na hraně už bylo loňských 1 500 tisíce závodníků, kteří se krátce po startu museli zastavit.

„Myslel jsem si, že to bylo způsobené neprůchodností trati, ale pak jsem se dozvěděl, že tam bohužel vyjel z lesa houbař a už tak úzkou lesní cestu nám ještě zmenšil těsně po startu na půlku. Bylo to nedopatření, kdy nám auto v místě, kde bychom ho nečekali, vyjelo a najednou se potkalo s hlavním polem hned na druhém kilometru.“

Ale to by tentokrát nemělo hrozit a kromě klasického zázemí pamatovali organizátoři i na diváky. Těch očekávají dost, a to zejména ve stoupání na Mlýnici.

„Snažíme se o to, aby se lidé bavili a měli dobrou podporu na Mlýnici, takže ji budeme mít pomalovanou od dětí z místní školy. Každý z návštěvníků ještě dostane křídu, aby mohl namalovat nebo napsat vzkaz svému závodníkovi,“ vysvětluje Petr Konečný. Registrace na hlavní závod končí v Klokočůvkách u Oder v sobotu v 11 hodin dopoledne.

Jakub Kanta, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme