Odvahu mladých holek obdivuju, říká kanoistka Hošková

Kajakáři a kajakářky, singlkanoisté a deblkanoisté. Ti tvoří už dlouho rodinu vodního slalomu. Loni se na mistrovství světa zrodilo nové dítě, tedy kategorie kanoistek. A jako každé robátko se pozvolna učí všemu, co potřebuje k životu. Tu lépe, tu hůře.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoistka Lenka Hrochová

Kanoistka Lenka Hrochová | Foto: Michal Zvěřina

„Stačí projet všechny branky čistě a rychle – a bude to dobrý,“ nabízí recept na solidní umístění ve finále letošního světového šampionátu na čunovském kanále kanoistka Kateřina Hošková.

Recept je to na první pohled banální, ale v její kategorii funguje spolehlivě. Během kvalifikace totiž žádná ze závodnic čistou jízdu nepředvedla a dokonce pouhé čtyři kanoistky zvládly obě kola tak, že při nich neinkasovaly padesátisekundovou penalizaci. Hošková mezi ně nepatřila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kanoistka Kateřina Hošková obdivuje, s jakou odvahou se její mladší kolegyně pouštějí na čunovskou trať

„To jsem si právě chtěla vybrat, aby mi zbylo štěstí. Tak jsem teď dala padesátku a ještě jsem se převrátila, snad už se to nebude opakovat v dalších jízdách,“ usmívá se česká slalomářka, která si ale jinak na peřejích počíná v kanoi ještě poměrně zdatně a obratně. To se určitě nedá říct o všech startujících na mistrovství světa.

„Než jsem jela druhou jízdu, byla jsem se podívat na holky, které startovaly na začátku, tedy na ty papírově nejslabší. Když jsem viděla, jak najíždějí do velkého skoku zvaného niagára, říkala jsem si, že na jejich místě bych se tam asi ani nepustila. Obdivuju je, že do toho jdou a nebojí se, a že jich je tolik.“

To znamená šestadvacet, což je oproti loňským sedmi docela pokrok. Dnes se budou muset vypořádat s ještě náročnější tratí než během kvalifikace, ale také s tím, že jejich soutěž je ostře sledovaná z hlediska možného zařazení na olympiádu v Riu 2016.

„Samozřejmě, že už jsem na to v koutku duše myslela, že kdyby to bylo na olympiádě, asi bych to další čtyři roky vydržela. Povídá se ale, že by to mohlo být na úkor jiné disciplíny, což by byla škoda. Uvidíme, co vymyslí.“

A hlavně, jak to pak zrealizují - aby se z olympijského závodu nestala Miss Eskymák.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme