Odveta i boj o olympijskou kvalifikaci. Basketbalisté podruhé narazí na Lotyše

Po 11 dnech dojde opět na mistrovství Evropy k souboji mezi českými a lotyšskými basketbalisty. Zatímco úvodní duel byl pouze na rozehřání v základní skupině D, dnes už půjde o mnohem více. Český tým může pobaltskému výběru totiž vrátit porážku z Rigy a zajistil si účast na olympijské kvalifikaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Lotyšska se Čechům postaví během probíhající ME už podruhé, první měření sil zvládli | Zdroj: Reuters

„Horší zápas než ten v základní skupině už mít nemůžeme,“ vzpomíná trošku s hořkostí na utkání ze 7. září, ve kterém poprvé Češi na letošním šampionátu prohráli, Vojtěch Hruban.

Jeho tým ale hned po výsledku 65:72 dobře věděl, kde dělal chyby, a nyní se tak může koncentrovat bez většího rozboru soupeře na konkrétní herní činnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

V posledním českém zápase na ME půjde nejen o odvetu za zápas ve skupině, zjistil reportér Michal Jurman

„Jejich kombinovaná obrana nám dělala problémy hlavně ve druhé čtvrtině, kdy jsme nebyli schopní dát koš, i když jsme měli volné střely. Když se nedaří v útoku, nemůžeme přestat hrát v obraně, to se stalo,“ ví 22bodový střelec z prvního měření sil Tomáš Satoranský.

Před domácím publikem navíc byli Lotyši v Aréně Riga před 11 dny doslova jako polití živou vodou. V této atmosféře dokázali porazit nejen Čechy, ale třeba i Belgii a Estonsko. O podobné podpoře od fanoušků si ale dnes Lotyši mohou nechat ve francouzském Lille jenom zdát.

„Víme, co od nich čekat. Doufám, že to z naší strany bude povedenější zápas. Když bude, tak věřím, že vyhrajeme. Uděláme pro to všechno,“ slibuje za celý český tým Pavel Pumrpla.

Musíme zapomenout a koncentrovat se, burcuje Satoranský před bojem s Lotyši

Číst článek

Na historický výsledek už sice Češi ve Francii dosáhli. Končit sérií tří porážek v řadě, navíc těsně před dvěma cíli, se kterými nikdo dopředu nepočítal, zajištěnou účastí na příštím evropském šampionátu a také postupem na olympijskou kvalifikaci, se nechce nikomu.

Utkání, které bude bojem o budoucnost českého mužského basketbalu v následujících letech, začíná v 18.30, náš web ho celé zprostředkuje na streamu a pravidelně informováni budou také posluchači Radiožurnálu.

 

What a line-up. Really appreciate to be its part! Today we're ready again!/Pěkná sestava. Moc si vážím toho, že můžu být její součástí. Dnes budeme znovu připravení!

Posted by Tomáš Satoranský on 17. září 2015

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme