Oklahoma vyhrála v play-off NBA nad LA Lakers i druhý duel

Basketbalisté Oklahomy zvítězili i ve druhém utkání play-off NBA nad Los Angeles Lakers, když obrátili nepříznivý vývoj utkání a nakonec jej získali 77:75. Ve Východní konferenci Boston vede v sérii nad Philadelphií 2:1 po výhře ve třetím zápase 116:97.

Oklahoma City Thunder's Kevin Durant (R) drives round a screen set by teammate Kendrick Perkins (L) as Los Angeles Lakers' Metta World Peace defends during Game 2 of the NBA Western Conference semi-finals in Oklahoma City, Oklahoma May 16, 2012 | Zdroj: Reuters

Oklahoma vstoupila do druhého duelu s Lakers povzbuzena suverénním vítězstvím z prvního vzájemného utkání, jenomže dlouho to vypadalo, že LA stav série srovná. Dvě minuty před koncem ještě domácí prohrávali 68:75, jenomže pak už hosté nedali ani koš a Oklahoma výsledek zvrátila.

Vítězný koš vstřelil 18 vteřin před koncem Kevin Durant, který celkem nastřílel 22 bodů. Lakers mohli ještě v závěru rozhodnout ve svůj prospěch, jenomže Steve Blake trojkový pokus minul.

Lakers se staly osudným střelecké pokusy zdálky, z patnácti trojek proměnili jen dvě. Nejlepšími střelci hostujícího celku byli shodně s 20 body Kobe Bryant a Andrew Bynum.

Utkání ve Philadelphii mělo jasného lídra už od počátku, Boston si ve druhé půli vypracoval až pětadvacetibodový náskok, který už domácí dokázali jen stáhnout. Celtics dovedl k vítězství Kevin Garnett se 27 body a 13 doskoky, Paul Pierce přidal 24 a Rajon Rondo 23 bodů.