Olympijská kvalifikace může dát zapomenout na nevydařené ME

Volejbalové mistrovství Evropy čekají zítra semifinálové boje. Do závěrečné fáze šampionátu, kterou hostí Vídeň postoupily týmy Ruska, Srbska, Polska a Itálie. Podle plánu měl mezi čtveřicí těchto celků měl být také český tým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentační blok Popelka, Konečný, Štokr | Foto: cvf. cz

,,Musíme hlavně koukat do budoucnosti, co s tímhle týmem dělat. Jestli ten tým takto zůstane," říkal krátce po osmifinálové prohře s Polskem universál Jan Štokr. Slova o obměně reprezentačního kádru se přímo nabízí. Už na loňském mistrovství světa patřil mezi nejstarší výběry a nejinak tomu bylo i na letošním šampionátu evropském.

,,Starý je jen v uvozovkách. Jsou tu hráči v nejlepších letech, dva nebo tři mají sice věk na to, aby už skončili, ale jestli se někdo nezraní, tak já počítám se stejným týmem do olympijské kvalifikace," připomíná trenér Jan Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijská kvalifikace může dát zapomenout na nevydařené ME

Už za necelé dva měsíce vstoupí jeho svěřenci do prvního kvalifikačního turnaje o postup na olympijské hry v Londýně. Na výkonu českých hráčů by se špatný výsledek z domácího šampionátu neměl podepsat.

,,Odjíždíme do klubů, možná nám pomůže, že se rozehrajeme v soutěži. Budeme mít více nahráno, možná, že nám to na tu falešnou formu půjde lépe," říká Jan Štokr a podobně smýšlí další zástupce českého volejbalu v italské sérii A, smečař Jiří Popelka:

,,Veřím, že když si měsíc odpočineme od reprezentace a v olympijské kvalifikaci uděláme dobrý výsledek. Jeden špatný nic neznamená, třeba to příště bude lepší."

Olympijská kvalifikace a případný úspěch v ní by napravil reputaci českého týmu. K tomu by ale potřeboval vyhrát nejen listopadový turnaj, ale i případné další kolo kvalifikace hrané v květnu. Zatím sice nejsou známy ani soupeři, ani místo konaní prvního turnaje o Londýn, už dopředu je ale jisté, že projít až do turnaje pod pěti propojenými kruhy bude velmi složité.

Vždyť naposledy startoval český volejbalový tým na olympijských hrách v Moskvě v roce 1980.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme