Olympijské hvězdy předávají zkušenosti dětem. Hrozně mě to baví, říká Samková

I v nabité sezoně zvládají české sportovní hvězdy předávat zkušenosti svým možným následovníkům. Atletka Zuzana Hejnová uspořádala tréninkový kemp pro děti bezprostředně po příletu ze soustředění v Jihoafrické republice a snowboardkrosařka Eva Samková se v průběhu zimy setkala s mladými nadějemi hned několikrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: Filip Jandourek

Díky úspěchům 22leté závodnice z Vrchlabí láká tako disciplína čím dál víc sportovních nadšenců, a to se projevuje i na zvyšujícím se zájmu o tréninkové kempy v Rejdicích a na Dolní Moravě, na které sama dohlíží.

„Baví mě to hrozně. Je to super v hlavně tom, když člověk někomu poradí a on to pak při další jízdě udělá tak, jak si představuje, tak to má smysl,“ nabíjí se Eva Samková pozitivní energií v rozběhnuté sezoně Světového poháru, ve kterém drží páté místo a další závod jí čeká už příští víkend v Rusku.

Na rozdíl od ní dvojnásobná světová šampionka v běhu na 400 metrů překážek na první start v letošním roce stále čeká, ale v krátkém období mezi návratem ze soustředění v Jihoafrické republice a středečním vstupem do halové sezony ve Stockholmu si na děti také udělala čas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijské medailistky Eva Samková a Zuzana Hejnová předávají své zkušenosti dětem, informuje reportér ČRo Jakub Marek

„Je tady spousta dětí, které s námi už byly, některé jsou tu už potřetí. Pak jsou ale i nové, které neznáme,“ popisovala Zuzana Hejnová na kempu v Nymburce, kde předávala zkušenosti nadšeným mladým talentům.

„Je zajímavé pozorovat starší děti, které už s námi byly, jak se zlepšují a co je baví. U těch nových je zase fajn vidět je při činnostech, které normálně nedělají, co jim jde a nejde. Je hrozně hezké pozorovat to, jak se zlepšují,“ nachází Zuzana Hejnová psychický odpočinek v práci s dětmi podobně jako Eva Samková.

Olympijská vítězka ve snowboardkrosu má navíc k náctiletým a mladším sportovcům blízko věkově i svou bezprostředností, a tak jsou začínající i pokročilejší sportovci ze spolupráce s ní nadšení.

„Užil jsem si to parádně. Evka je v pohodě, všechno vysvětlí. Na prkně jezdím šest roků, ale krosu jsem si všiml až před dvěma lety,“ říká jeden z účastníků kempu.

Za dva dny to přitom budou přesně dva roky od olympijského triumfu Evy Samkové na hrách v Soči. Česká snowboardkrosařka ale nechce trénovat děti jen z pozice jedné z nejlepších světových závodnic, ale podobně jako její trenér Marek Jelínek si chce pomoci i vědou. Tedy hlavně biomechanikou, a tak v říjnu následovala kroky svého kouče a nastoupila na Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme