Olympijské hvězdy vodního slalomu budou k vidění v Troji

Řada olympioniků teď plánuje, jak teď bude pár dnů nebo týdnů slavit a odpočívat. Vodní slalomáři se ovšem do této kategorie zatím ještě nepočítají. V příštím týdnu je totiž čeká v Praze-Troji závod Světového poháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Singlkanoista Stanislav Ježek obhájil v Londýně páté místo z Pekingu | Zdroj: Reuters

"Pokud vím, tak všichni olympionici plánují start ve Světovém poháru, myslím, že je tam najisto uvidíme," slibuje fanouškům trenér české reprezentace Jiří Pultera.

Na startu nebude chybět ani Stanislav Ježek, který se může pochlubit tím, že hned po návratu z Londýna už stačil absolvovat jeden domácí závod. A Světový pohár?

"Neváhal jsem. Jednak proto, že je to na domácí trati - takovou příležitost si člověk nenechá ujít, aby se svezl doma, a navíc by to byla křivda pro diváky, kdyby se tu nějaký olympionik neukázal," tvrdí nejzkušenější z českých kanoistů, který se navíc už několikrát nechal slyšet, že z hlediska ryze sportovního je seriál závodů Světového poháru pro vodní slalomáře tou vůbec nejobtížnější prověrkou výkonnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pražském Světovém poháru mluvil s vodními slalomáři Aleš Procházka

Olympijské hry jsou ovšem pro něj i tak zcela výjimečnou událostí.

"Je to určitě mnohonásobně větší prezentace sportu, než kterou jsme schopní zajistit během světových pohárů nebo mistrovství světa, protože tam se do televize dostaneme jen v pár zemích, kdežto na olympiádě to jde tak nějak samo. Pak se dozvídáme, jakou měl vodní slalom obrovskou sledovanost. Bohužel je to jenom jednou za čtyři roky," lituje Ježek.

Jinými slovy - olympijské vzpomínky na Londýn hned tak nevyblednou. A zásluhu mají na tom i tamější skvělí fanoušci. "Ti byli opravdu vynikající, protože byli objektivní a rozuměli sportu," pochvaluje si trenér Pultera.

"Kulisa asi nejenom na našem sportovišti byla skutečně fantastická. Britským fanouškům bych chtěl i poděkovat, protože fandili opravdu všem, i když domácím samozřejmě trochu víc," dodává pátý kanoista londýnské olympiády Stanislav Ježek.

Přáním českých slalomářů samozřejmě je, aby podobná kulisa provázela také blížící se závod Světového poháru v Praze-Troji, na jehož startu se objeví nemálo slavných jmen.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme