Olympijskému vítězi Davidu Svobodovi pozice ‚lovné zvěře‘ vyhovuje

Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda se na začátku letošní sezony připravoval v zámoří. Tam absolvoval i úvodní dva závody Světového poháru, které se uskutečnily ve Spojených státech a v Brazílii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Svoboda vybojoval premiérové české olympijské zlato v moderním pětiboji | Zdroj: ČTK

„Mně se do toho vstupovalo lehce, protože jsem neměl ambice vítězit hned od začátku sezony. Dbal jsem hlavně na přípravu, trénink a i ty první dva závody Světového poháru jsem tak trochu bral jako přípravu," vysvětluje David Svoboda. V únorovém závodě v Palm Springs mu těsně utekla první desítka, když skončil 12. a o měsíc později už byl olympijský vítěz na 9. místě Rio de Janeiru.

Za oceán se vydal za kvalitní přípravou, ale také kvůli potřebnému klidu. „No minimálně po dobu, co jsem byl v Americe teď ty dva měsíce, tak si mi podařilo utéct tomu shonu po olympiádě."

Přehrát

00:00 / 00:00

David Svoboda má za sebou úvod poolympijské sezony

Role aktuálního olympijského vítěze nebývá nijak jednoduchá. Všichni se proti němu chtějí vytáhnout a jeho ‚skalp‘ je velmi cenný, to poznal při prvních závodech i David Svoboda. „Ti nejlepší soupeři mě už znají mnoho let, takže tam to až takový rozdíl nebyl. Na startu se objevilo mnoho mladých tváří, na kterých bylo vidět, že si to proti olympijskému vítězi chtějí zkusit, a že se nahecují víc než proti ostatním soupeřům."

To ale českému závodníkovi vůbec nevadí. „Paradoxně to pro mě bylo snazší, protože jsem nemusel vyvíjet tu aktivitu já. Mohl jsem být pasivnější a čekat na soupeřovu chybu,“ vidí pozitiva ve své nové roli David Svoboda, který se v letošní sezoně soustředí především na srpnový světový šampionát.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme