Olympijskou vesnici v Londýně obydlí po Hrách běžní nájemníci

Přesně dvě třetiny roku zbývají do začátku letních olympijských her v Londýně, ale na řadě sportovišť by mohly soutěže klidně začít okamžitě. Míst, kde nepotkáte člověka bez přilby a ochranného oděvu, už moc nenajdete. Výjimkou je zřejmě jen olympijská vesnice na východním předměstí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské hry - olympijská vlajka

olympijské hry - olympijská vlajka

Když vás eskalátor ve stanici metra Stratford vyveze až na denní světlo, neuvidíte kolem sebe nic, co byste ze všedního života neznali. Před vámi je moderní sídliště, vedle obrovské nákupní centrum.

A také spousta stavebních strojů a postaviček v reflexním oblečení. Ty už tady za pár měsíců neuvidíte, v létě v době olympijských her potkáte na místě, kde právě stojíme, zřejmě jen samé sportovce. Tisíce sportovců, je vám jasné, když se na nově vybudované domy díváte.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijskou vesnici v Londýně obydlí po Hrách běžní nájemníci

„Tady to je olympijská vesnice, ještě pár let zpátky tu nebylo skoro nic, jen pár zchátralých průmyslových budov. Už se dodělávají jen terénní práce, bude to tu hezké, viďte? Dál vás pustit nemůžu, ale pokud chcete mít lepší výhled, jeďte odtud jednu stanici linkou DLR a vystupte na stanici Pudding Mill Lane, je to jen jedna zastávka,“ říká hlídač staveniště, který se sám nemůže dočkat, až olympijské hry v Londýně začnou.

I odtud z místa před zátarasy je ale dobře vidět, že se musí stejně těšit také zdejší obchodníci. Jen pár desítek metrů od olympijské vesnice, či v tomto případě spíše olympijského sídliště, leží ohromné nákupní středisko, ve kterém nemusí být pro sportovce vůbec jednoduché jen tak chodit, nakukovat do výloh a neutrácet.

Teď se o tržby starají hlavně obyvatelé Londýna a tak to také zůstane i po letních Hrách. Jen to budou mít někteří lidé na nákupy podstatně blíž. Až totiž soutěže skončí, obsadí uvolněné byty po olympionicích právě běžní nájemníci a pak to tady bude vypadat podobně jako třeba v okolí Černého Mostu, na Chodově či Zličíně.

Ale ne všichni sportovci budou bydlet tady na olympijském sídlišti ve Stratfordu. Třeba pro tenisty by to nebylo moc praktické, dvorce All England Clubu jsou odtud pořádně daleko, takže bude pohodlnější zůstat v domcích ve Wimbledonu, a prožít si tak nejslavnější turnaj dvakrát během pár týdnů.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme