Olympijský medailista Hradilek se těší na hokejový duel se Slováky

Deset českých olympijských medailistů z Londýna, s výjimkou Barbory Špotákové, pomalu začíná s přípravou na nadcházející sezonu. Jeden z nich je ale přece jen aktivnější než ostatní. Vavřinec Hradilek si mezi sezonami ani pořádně neodpočinul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek získal ve vodním slalomu K1 stříbrnou medaili | Zdroj: ČTK

„Nejsem zas takový dříč. Od klasického tréninku jsem měl po olympiádě skoro tři měsíce pauzu, i když jsem tam měl nějaké závody. Ale nebyla to tradiční příprava. No ale samozřejmě mi to lichotí,“ usmívá se Vavřinec Hradilek.

Během těch tří měsíců bez tréninku, jak říká, se účastnil hned několika extrémních závodů. Naposledy se ve Spojených státech spouštěl ze sedmimetrového vodopádu při kultovním závodu Green Race. Každý jiný sportovec by si po návratu dopřál nějaký čas odpočinek, Vavřinec Hadilek se ale okamžitě vrhnul do přípravy na nadcházející rok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vavřinec Hradilek trénuje na hokejové střetnutí se slovenskými kanoisty

„Po návratu z Ameriky jsem začal trénovat a budu až do Vánoc, i když soustředění neplánuju. Doufám, že napadne sníh a budu moct zase jezdit na běžkách, protože to je pro kanoisty dobrá součást přípravy. Těším se i na zimní prostředí. Po Novém roce budu odlétat na Nový Zéland, kde se budu připravovat s celou partou včetně mistra světa Petera Kautery.“

Běh na lyžích není jediným zimním sportem, kterému Vavřinec Hradilek holduje. Pokud to jde, pravidelně na sebe navlékne brankářskou hokejovou výstroj a pilně trénuje před každoročním měřením sil se slovenskými kolegy.

„Bohužel jsem byl zatím chytat jen dvakrát, čas našeho mezistátního utkání se slovenskými kanoisty se neúprosně blíží, proběhne v den vyhlášení Kanoisty roku v Olomouci a bude to velká akce. Čekáme, že po roce zase přijede Michal Martykán, těšíme se na to. Moc jsem tomu hokejovému tréninku nedal, ale ještě se chystám na led dvakrát, tak doufám, že lapačka bude fungovat,“ těší se Vavřinec Hradilek na své další neobvyklé vystoupení, tentokrát v roli hokejového brankáře.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme