Olympijský víceboj ukáže dětem jejich silné stránky, říká k projektu Martin Doktor

Více než 91 tisíc žáků základních škol se loni zapojilo pod záštitou Českého olympijského výboru do prvního ročníku Olympijského víceboje. Ten má vést děti ke sportu a zdravému životnímu stylu. Dnes začínající ročník druhý má přinést celou řadu vylepšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doktor | Foto: Jana Chládková

Cílem projektu je zapojit co nejvíce žáků do osmi disciplín a zároveň je motivovat k tomu, aby sportovali ve volném čase. „Budeme děti přesvědčovat o tom, že je sport prospěšný pro život a budeme se snažit zapojit do tohoto projektu co nejvíce žáků základních škol,“ říká sportovní ředitel Českého olympijského výboru a dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor.

Přehrát

00:00 / 00:00

sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor mluvil ve vysílání Radiožurnálu o novém ročníku Olympijského víceboje

„Projekt bude probíhat po celý školní rok a těch 8 disciplín má otestovat jejich fyzické schopnosti a důležité je, že poté mladí sportovci dostanou sportovní vysvědčení, které jim ukáže jejich silné stránky. Bude tam i doporučení pro rodiče, do jakých klubů se mají s dětmi vydat ve svém okolí.“

Společně s Martinem Doktorem přesvědčuje žáky i krasobruslař Tomáš Verner nebo moderní pětibojař David Svoboda.

„Děti se měří v klasických disciplínách - skok daleký z místa, trojskok, sed-lehy, hod míčem a další,“ popisuje Martin Doktor.

Tomáš Verner a David Svoboda zahájili Olympijský víceboj v Lounech

Číst článek

Kromě Olympijského víceboje se mohou žáci zapojit také do projektu Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. „To je projekt Roberta Změlíka – OVOV bude součástí Olympijského víceboje, bude to taková nadstavba pro nadanější žáky. Olympijský víceboj není soutěž na výkony, ale spíš je to snaha o to, zapojit co nejvíc dětí, aby začaly sportovat. Máme zkušenosti z pilotního ročníku, že se dokonce hlásily i děti, které byly osvobozeny od tělocviku,“ pokračuje Martin Doktor.

„Registrace začala v 9 hodin na ceskosportuje.cz. Prvních 500 škol bude oceněno sportovním setem a projekt bude pokračovat celý rok a dvakrát v roce děti dostanou to vysvědčení, které je v podstatě na tom to nejlepší,“ dodává Martin Doktor.

Jiří Chum, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme