Olympijští vodní slalomáři před SP v Praze moc netrénovali. Vliv to mít nebude, myslí si Hradilek

Je to závod, na kterém chtějí všichni uspět, ale trénink tomu moc neodpovídal. Přípravu vodních slalomářů Prskavce, Hradilka, Přindiše i Gebase na Světový pohár v Praze totiž dost ovlivnily olympijské hry a následný program. Přesto všichni svou první jízdu v Troji zvládli a postoupili do sobotního semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní slalomář Jiří Prskavec | Foto: ČTK

„Moc jsem se nepřipravoval, protože po olympiádě bylo hodně akcí, věcí a starostí. Přípravy bylo samozřejmě málo,“ přiznává čtvrtý nejlepší kanoista her v Brazílii Vítězslav Gebas, který doháněl i resty ve své firmě s realitami.

„Po olympiádě byly oslavy a pak i akce v médiích a pro sponzory. Časově jsem se nemohl tréninku věnovat na sto procent,“ doplňuje svého kolegu bronzový kajakář Jiří Prskavec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po olympiádě jsem moc netrénoval, přiznává před SP v Praze vodní slalomář Jiří Prskavec

Zvláštní olympijský režim měli také další dva špičkoví kajakáři, přestože se do Ria nekvalifikovali. Vavřinec Hradilek tam odjel jako televizní spolukomentátor, Vít Přindiš zase vypomáhal v olympijském parku na Lipně.

„Jezdil jsem hodně vytrvalost, což si myslím, že bylo dobře. Odpočinul jsem si psychicky od vody, takže jdu do závodů s jinou hlavou, než když se na ně několik měsíců připravuji,“ líčí Přindiš.

A ani podle Vavřince Hradilka se nedá říct, že by ti, kterých se olympijské dění vůbec netýkalo, měli nyní v Troji nějakou velkou výhodu.

Olympijský medailista Prskavec se představí doma. V Troji jede Světový pohár

Číst článek

„Ti, kteří se vrátili z olympiády, měli ohromně natrénováno před ní. Teď si dali pauzu, což často prospěje. Když si vzpomenu na svěťák po olympiádě v Londýně, tak jsem jezdil parádně, i když jsem před tím 14 dní neseděl v lodi a jenom jsem oslavoval,“ myslí si Hradilek.

Všichni čeští olympionici i olympionici v uvozovkách se shodují v tom, že jim první ostrá jízda Světového poháru dala fyzicky zabrat, ale taky v tom, že na semifinále a snad i finále už by to i s pomocí fanoušků mělo být lepší.

Jan Suchan, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme