Olympionici pokřtili knihu Olympijský rok, která vypráví příběhy devíti z nich

Reportáže z projektu Olympijský rok jsou na vlnách Českého rozhlasu ke slyšení každý den. O vybraných českých sportovcích, kteří vyhlížejí olympijské hry v Riu, si už ale můžete i přečíst. Vychází totiž kniha s názvem Olympijský rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstartoval projekt Olympijský rok, Český rozhlas sportovce představí v časosběrných dokumentech | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Kniha Olympijský rok byla dnes pokřtěna přípitkem za účasti tří z celkového počtu devíti sportovců, jejichž přípravu na letošní sportovní vrchol nová publikace mapuje.

Dnešního křtu se vedle atletky Anežky Drahotové zúčastnili také judista Lukáš Krpálek a šermíř Alexander Choupenitch.

Kniha sice vychází z reportáží a půlhodinových dokumentů, které jsou v těchto dnech vysílány v Českém rozhlasu, ale nad rámec toho obsahuje i další zajímavosti a informace ze zákulisí sledovaných sportovců.

Těmi jsou kromě již zmíněných také hendikepovaný cyklista Jiří Ježek, vodní slalomář Vavřinec Hradilek, tenistka Lucie Šafářová, rychlostní kanoista Josef Dostál, plavkyně Simona Baumrtová a moderní pětibojař David Svoboda.

Nechybí pak ani řada unikátních fotografií, včetně té, na které je Vavřinec Hradilek zvěčněn pod vodní hladinou.

Publikace Olympijský rok je výjimečná i v tom, že vychází již před olympijskými hrami, takže se nejedná o klasickou encyklopedii či ročenku s výsledky.

ČRo, František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme