Ondra je v hlavě silný, říká po triumfu Synka šéftrenér veslařů Panuška

Ondřej Synek si při vyhlašování vítězů vychutnal zasloužený potlesk zaplněné tribuny. Český skifař divákům předvedl spolu se svým největším rivalem Mahé Drysdalem na mistrovství světa v Amsterdamu krásný a napínavý závod, který nakonec dovedl do zdárného konce. Synek se stal mistrem světa už potřetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek se stal v Amsterdamu potřetí mistrem světa | Zdroj: ČTK

„Hodnotím to jako jeden z nejtěžších závodů, které z poslední skifařské historie pamatuju. Bylo to vydřené, všichni závodníci byli v maximální formě. Mahé (Drysdale) si do poslední chvíle věřil,“ říká předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček.

Synek tentokrát dokázal věc, která se mu nejen v této sezóně proti novozélandskému rivalovi prakticky nedařila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohlasy na třetí světový titul Ondřeje Synka sbíral Mirko Vasić

„Šlo o zlomový závod, v momentech, kdy Mahé nastoupil, dokázal Ondra málokdy odolat. Tentokrát se mu to povedlo, nevím, co všechno se závodníkovi v hlavě přehodí. Mám ale pocit, že to byl psychicky významný moment Ondrovi kariéry,“ myslí si šéftrenér české reprezentace Přemysl Panuška.

Synek na šampionátu působil klidným a zdravě sebevědomým dojmem, šel si jasně za svým cílem.

Skifař Ondřej Synek vybojoval v Amsterdamu svůj třetí titul mistra světa

Číst článek

„Koncentrace byla obrovská, jsme blízko a vidíme, jak se na závod soustředí. Ondra je v hlavě silný, bez toho nejde být šampionem,“ potvrzuje Panuška vnitřní sílu teď už trojnásobného mistra světa, který by mohl skifu vládnout.

„Nepřál bych si nic jiného, aby až do Ria dominoval jen Ondra. A tam všechno korunoval,“ myslí už na olympijské hry 2016 předseda Českého veslařského svazu Macháček.

Mirko Vasić, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme