Ondřej Štěpánek i nadále bojuje za českou kanoistiku, tentokrát v roli trenéra

Česká kanoistika dnes slaví sté výročí svého vzniku. Za tu dobu posbírala desítky medailí z olympijských her i světových šampionátů, stačí zmínit Josefa Holečka, Martina Doktora nebo Štěpánku Hilgertovou. A právě řada bývalých závodníků teď vychovává své nástupce. Čerstvě mezi ně patří i dvojnásobný olympijský medailista Ondřej Štěpánek, který teprve v září ukončil kariéru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Štěpánek udílí pokyny Marku Šindlerovi s Jonášem Kašparem | Foto: Jan Suchan

Deblkanoe Kašpar, Šindler a Karlovský, Jáně sjíždějí na mrazivé Vltavě úseky trojského slalomového kanálu. Trenér Ondřej Štěpánek stojí na břehu, všechno filmuje na kameru a sem tam udílí pokyny, co v jízdě zlepšit.

„Je to výborný trenér. Ještě si na to ale musíme zvykat, protože jsme se doteď setkávali jako závodníci na stejné úrovni. A on teď poskočil o úroveň výš. Ale jeho přístup je dobrý, doufám, že to bude fungovat,“ říká Jonáš Kašpar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na tréninku vedeném Ondřejem Štěpánkem natáčel reportér Jan Suchan

Když svěřenci nového trenéra s něčím úplně nesouhlasí, Ondřej Štěpánek vytáhne kameru a pustí jim záznam. Nová role mu zatím vyhovuje.

„Vodu mám rád, ale ježdění na vodě mi moc nechybí. Teď jsem na břehu a koukám na kluky, můžu jim něco předat,“ říká Ondřej Štěpánek, který si na roli trenéra nějakou dobu zvykal.

„Když jsem před měsícem začínal, tak jsem byl dost měkký, protože jsem si ještě pamatoval, jak to na vodě bolí. Ale pak jsem se oťukal. Teď už jsem normální trenér, když jim dám nějaký úkol, tak chci, aby ho kluci splnili. Neulevuju jim,“ vysvětluje mistr světa ve vodním slalomu v kategorii C2 Ondřej Štěpánek.

Vést tréninkovou skupinu závodníků, kteří jsou medailisty z kategorií juniorských i do 23 let z evropských i světových šampionátů, to je pro trenéra velká zodpovědnost.

„Je to velký úkol, aby kluci nejezdili hůř. Ale myslím, že se to povede a budou jezdit líp. I podle toho, jak trénují a jak k tomu přistupují, si myslím, že určitě půjdou nahoru.“

A stejně jako jeho svěřenci, i Ondřej Štěpánek po tréninku míří co nejrychleji do tepla. Pak je společně čeká rozbor videa, aby bylo chybiček co možná nejméně a medailí co možná nejvíce.

Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme