Ondřej Synek porazil v lyžařské exhibici Vavřince Hradilka

Jak to dopadne, když si zástupci letních sportů obují lyže? Nijak katastroficky. Třeba stříbrní olympijští medailisté Vavřinec Hradilek s Ondřejem Synkem by snad mohli na sjezdovkách i závodit. V Harrachově se o tom přesvědčili sportovní novináři, kteří je pozvali na své otevřené mistrovství republiky v obřím slalomu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vavřinec Hradilek během RWE KSN Cupu 2013 | Zdroj: ČTK

Již šestý ročník RWE KSN Cupu se ve čtvrtek konal v Harrachově. Exhibice lyžařského klání, pořádaná Klubem sportovních novinářů, proti sobě postavila právě mladého kanoistu se známým veslařem. Usmívající se Vavřinec Hradilek si tak vyzkoušel závodit ve zcela jiném sportu, než který je mu vlastní.

„Já se budu snažit to sjet dolů. První kolo zkusím na osahání, ve druhém už možná nějaké ambice budou. Ale rozhodně chci porazit Ondru Synka. Hlavně dokončit, neminout branku a nespadnout," říkal s úsměvem na tváři pražský rodák, který je o 25 kilogramů lehčí než jeho soupeř Synek.

V olympijském medailistovi z veslařských soutěží z Londýna měl ale Hradilek těžkého soupeře. Sám Ondřej Synek totiž přiznal, že mu lyžování není nijak cizí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vavřinec Hradilek a Ondřej Synek se v Harrachově zůčastnili exhibičního závodu na lyžích pořádaného Klubem sportovních novinářů

„Lyžuji od nějakých tří let. Když je člověk přiměřeně opatrný a jezdí hlavou, tak si myslím, že by se nic stát nemuselo. I když, člověk nikdy neví.

Stejného názoru je také Vavřinec Hradilek, který se před začátkem kajakářské sezony zbytečného zranění z lyžařské exhibice v Harrachově neobává.

„Samozřejmě je to trochu rizikové, ale myslím si, že když na to člověk nemyslí a dělá to s rozumem, tak nehrozí, že by se nějak zranil.“

Synek o 33 setin rychlejší než Hradilek

Do závodu se oba dva sportovci pustili s velkou vervou. A jako vítěz vyšel z tohoto duelu veslař Ondřej Synek, který v součtu obou kol porazil Vavřince Hradilka o 33 setin vteřiny.

„Nejsem zklamaný. Ondra vyhrál zaslouženě, je to větší lyžař. Větší je rozhodně i fyzicky, to možná taky hrálo roli. Asi nebudu na příští rok ladit formu, to by znamenalo, že bych musel celé příští Vánoce víc jíst,“ říkal se smíchem šestadvacetiletý vodní slalomář.

Vodní slalom, který je Hradilkovým mateřským sportem, má oproti slalomu na lyžích spoustu rozdílných pravidel. Olympijský medailista si tak alespoň zpočátku užíval možnosti beztrestně se dotýkat branek.

„V prvním kole jsem se jich dotýkal a byla to chyba. O jednu jsem se zaháknul a málem jsem kvůli tomu zastavil. Ve druhém kole jsem se snažil jet čistě a bylo to rychlejší, takže u toho asi zůstanu,“ dodává svěřenec trenéra Milana Říhy.

Veslař Ondřej Synek předvedl vůbec nejlepší výkon ze všech zástupců letních sportů, mezi kterými zde byli také další vodní slalomáři Stanislav Ježek a Ondřej Štěpánek nebo tyčkař Jan Kudlička. Celkovým vítězem byl však podle očekávání muž, jehož sport využívá jako podklad právě sníh. Na exhibičním klání RWE KSN Cupu totiž triumfoval snowboardcrossař Michal Novotný, který však v cíli souhlasil se Synkovým úsměvným tvrzením, že bude lepší, když oba zůstanou u svých současných sportů.

Jan Suchan, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme