Opět bez ztráty setu. České volejbalistky porazily Kanadu i podruhé

České volejbalistky porazily v úvodním utkání druhého turnaje Grand Prix v Olomouci Kanadu 3:0 po setech 25:19, 25:21 a 25:21. Oba celky se střetly podruhé v šesti dnech, také první duel v Zelené Hoře vyhrál český tým bez ztráty sady.

České volejbalistky slaví úspěšný útok v zápase proti Kanadě

České volejbalistky slaví úspěšný útok v zápase proti Kanadě | Zdroj: ČTK

Kanada v soutěži ještě nebodovala a ze čtyř zápasů získala jediný set. V druhém utkání olomouckého turnaje Dominikánská republika porazila Bulharsko 3:0.

České volejbalistky plnily proti Kanadě od začátku roli favoritek. Jednoznačný ráz měl už úvod zápasu. V něm domácí tým získal šestibodový náskok (13:7) a navzdory houževnatosti se soupeři podařilo přiblížit maximálně na čtyřbodový rozdíl.

Poněkud vyrovnanější průběh měla druhá sada. Ve výkonu českých hráček se střídaly dobré okamžiky se zbytečnými chybami. Kanaďanky občas uspěly tvrdým útokem a částečně zlepšily obranu na síti. Vyrovnané skóre držely až do stavu 17:17. Závěr setu se již odehrál v české režii.

Podobný obraz s výkonnostními výkyvy měla i třetí sada. České hráčky získaly náskok 14:8, ale v závěru setu ho nevynucenými chybami prohospodařily a dovolily soupeři snížit na 20:21. V závěru tlak Kanady odrazily a za 75 minut dotáhly zápas do vítězné koncovky.

V sobotu se české volejbalistky od 18:00 utkají s Bulharskem a v neděli sehrají závěrečný duel s Dominikánskou republikou.

ČTK, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít