Organizátoři Olympijského běhu letos chtějí přilákat přes pětadvacet tisíc běžců

Ve středu 22. června odstartuje na mnoha místech České republiky – a i na vlnách Radiožurnálu –Olympijský běh 2016. Jeho organizátoři mají ambiciózní cíl překonat účast více než pětadvacet tisíc běžců z minulého ročníku. Zájemci se mohou registrovat už nyní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

T-Mobile Olympijský běh | Foto: T-Mobile Olympijský běh

Když šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný spolu s čtvrtkařem Pavlem Maslákem a předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem odpočítávali start loňského rekordního ročníku akce Olympijský běh, mohli u toho být nejen přihlášení závodníci, ale také posluchači zmíněné rozhlasové stanice.

A ani letos tomu nebude jinak. 22. června při mezinárodním Olympijském dni vyběhnou v 18 hodin opět ve stejný okamžik a na různých místech na trať závodu v takzvaných zlatých, stříbrných a bronzových městech, nebo v rámci výzvy jedné specializované mobilní aplikace, tisíce milovníků tohoto cyklického pohybu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stačí, když se třeba sokolové v nějaké jednotě dohodnou, že uspořádají svůj olympijský běh a poběží s námi, vyzývá marketingový ředitel ČOV Marek Tesař k navýšení účasti Olympijského běhu

„Když jsme se o tom bavili před rokem, chtěli jsme být největší běžeckou akcí v České republice. Teď jsme někde na pětadvaceti tisících. Chtěli bychom v tomto ročníku narůst zase o nějakou tisícovku,“ přeje si marketingový ředitel ČOV Marek Tesař, aby brzo minimálně dohnali i pořadatele Pražského mezinárodního maratonu.

Dosáhnout toho chce zapojením co největšího počtu měst, a to ne jen těch velkých. Pod jejich hlavičkou může uspořádat akci opravdu kdokoli.

„Vždycky říkám takový příměr, že nám stačí, když se třeba sokolové v nějaké jednotě dohodnou, že uspořádají svůj olympijský běh. Budou s námi čekat na výstřel přes Radiožurnál a zapojí se s námi i v malých vesničkách. A vůbec není důležité, jakou trať poběží.“

Do T-Mobile Olympijského běhu se můžete zapojit i vy. Kromě toho, že uděláte něco pro své zdraví, pomůžete tím i ostatním.

Část dobrovolného startovného totiž putuje na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace. Ta umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz. A s vaší podporou dokáže pomoci dalším mladým sportovcům.

Více informací o celé akci naleznete na internetových stránkách olympijskybeh.cz.

T-Mobile Olympijský běh spustil registraci!V pražském planetáriu a přilehlé Stromovce se dnes za účasti ambasadorů Evy...

Posted by Český běh on Tuesday, 15 March 2016

Jakub Kanta, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme