Oslavy 20. ročníku florbalového Czech Open budou kvůli ekonomické situaci skromnější

Prahu čeká florbalový svátek. Více než čtyři tisíce hráčů se zapojí do dvacátého ročníku Czech Open. V pražských halách začíná už zítra a skončí finálovými zápasy v neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O míček bojují před brankou florbalisté Střešovic a Falunu | Foto: Jan Suchan

.Jeden z největších florbalových turnajů na světě se letos hraje už podvacáté. Pořadatelé ho stále rozšiřují a vylepšují. Tentokrát přijede 258 družstev ze 16 zemí Evropy. Oslavy kulatého výročí ale budou skromnější, než byl původní plán.

„Ekonomická situace není úplně jednoduchá, takže se nám nepodařilo uspořádat akce, které jsme původně plánovali. Třeba hrát na Václavském nebo Staroměstském náměstí. Ale uděláme výstavu k 20. výročí, uděláme slavnostní recepci s panem primátorem Svobodou, oceníme 20 spolupracovníku, kteří nám nejvíc pomáhali. A určitě si to užijeme,“ přibližuje ředitel turnaje Martin Vaculík.

A k finanční situace letošního Czech Open navíc dodal. „Rozpočet v letošním roce je okolo 2,5 milionů korun. A bohužel musím říct, že letos budeme v záporných číslech.“ Konec turnaje ale podle ředitele Czech Open nehrozí.

Přehrát

00:00 / 00:00

S ředitelem florbalového Czech Open Martinem Vaculíkem mluvil o 20. ročníku Pavel Petr

Většina členů pořadatelského týmu se stará o turnaj od jeho začátků. A i když je to stojí hodně sil, pořád mají z akce radost. „Každý ročník je rok úsilí pro poměrně široký tým lidí, ale vidíme progres, který florbal zažívá, vidíme nadšení mladých lidí, takže to je obrovská satisfakce,“ říká Vaculík.

Tentokrát se musí organizátoři postarat o přibližně čtyři tisíce účastníků. Pískat zápasy bude přes sto rozhodčích z deseti zemí světa, například i ze Singapuru. Dobrovolníků se zapojí zhruba 250. Celý turnaj pak řídí v nejužším vedení zhruba dvacet lidí.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme