Osmiveslice Dukly nenašla soupeře ani na 100. ročníku Primátorek

Jubilejní 100. ročník veslařských Primátorek ovládla podle očekávání osmiveslice Dukly Praha, která získala pod Vyšehradem už 34. vítězství za sebou. Favorité nezaváhali ani mezi skifaři - na Vltavě vyhráli Ondřej Synek a Miroslava Knapková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězná osmiveslice pražské Dukly v cíli Primátorek | Zdroj: ČTK

Prmiátorky se letos jely v netradičním termínu, protože v červnu se nemohly konat kvůli záplavám. Ze tří posádek Dukly na startu hlavního závodu uspěla ta papírově nejsilnější s kormidelníkem Oldřichem Hejduškem, jenž si připsal rekordní 22. vítězství.

Hegemonii Dukly se snažily přerušit i výborné zahraniční osmiveslice, které mohou startovat v tradičním závodu od roku 2000. Letos přijela loď ze slavné univerzity Cambridge, ovšem obsadila ve svém semifinále třetí místo za dvěma loďmi Dukly a dopadla stejně jako před třemi lety.

V souboji skifařů podle očekávání zvítězili největší favorité. Závod mužů ovládl Ondřej Synek, mezi ženami nenašla přemožitelku Miroslava Knapková, přestože po bronzovém finále na mistrovství světa tři týdny netrénovala a odpočívala.

„Myslím, že když člověk něco dělá bez tréninku, tak se pak trošičku trápí. Naštěstí na startu nebyla tak velká konkurence, takže jsem se nemusela vydat úplně ze všech sil. Samozřejmě mě to ale nějaké síly stálo a musela jsem také tahat,“ řekla Knapková.

Primátorky ČSOB Pojišťovny, veslařská regata v Praze:

Muži - skif (Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského):
1. Synek (Dukla Praha) 7:00,230, 2. Vančo (Slavia Praha) 7:05,270, 3. Zitta (Slavia) 7:09,510.
Osma (Primátorky):
1. Dukla I (J. Vetešník O. Vetešník, Kopáč, Vraštil, Hanák, Pilc, Podrazil, Klang, korm. Hejdušek) 5:36,970, 2. Dukla II 5:40,660, 3. Dukla/Beroun 5:45,630.
Ženy - skif (O stuhu Podolí):
1. Knapková (Slavia Praha) 7:38,080, 2. Fleissnerová (Bohemians Praha) 8:09,010, 3. Merunková (Blesk Praha) 8:46,270.
Osma:
1. Slavia/Děčín (Šírerová, A. Žabová, Stillerová, L. Antošová, D. Čvančarová, L. Žabová, Bruncvíková, Kopecká, korm. Soukupová) 6:22,730, 2. ČVK Praha/Blesk/Slavia/VK Smíchov 6:30,510, 3. Slavia/Přerov/Břeclav/Uherské Hradiště 6:33,930.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme